Jak zaoszczędzić jak najwięcej na przesyłce kurierskiej?

allekurier

Kto z nas nie lubi oszczędzać? Szczególnie wtedy, gdy jest to naprawdę proste! Oszczędności mogą przydać się w wielu sytuacjach. Zamiast przepłacać za różne usługi, lepiej płacić mniej i zbierać fundusze np. na wymarzone wakacje! Dziś zajmiemy się oszczędzaniem na kurierze. Pokażemy Wam wszystkie dostępne opcje, które pozwolą zapłacić jak najmniej za wysyłkę przesyłki kurierskiej. Zainteresowani? Zapraszamy do lektury naszego artykułu! Zacznij oszczędzać najwięcej, jak się da!

Jak znaleźć najtańszego kuriera?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele firm kurierskich, które są znane i sprawdzone. Trzeba pamiętać, że cena to nie jedyny aspekt, który bierzemy pod uwagę przy wyborze kuriera. Czas dostawy, wygoda oraz obsługa klienta to równie ważne elementy. Dlatego jeśli już interesuje nas najtańszy kurier, to wybierajmy spośród sprawdzonych firm. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem porównywarki cen kurierów. Są tam zgromadzone wszystkie znane i pewne firmy kurierskie. Wystarczy podać wymiary oraz wagę przesyłki, kraj wysyłki oraz ewentualne dane dodatkowe. Po przejściu dalej zobaczymy najlepsze cenowo oferty dostosowane właśnie do naszej przesyłki!

Jak zaoszczędzić na kurierze?

Oprócz tego, że znajdziemy najtańszego kuriera, możemy wykonać kilka dodatkowych rzeczy, które jeszcze obniżą jego cenę. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby nasza paczka była traktowana jako przesyłka standardowa. Chodzi tu o jej opakowanie, które powinno być kartonowe, o regularnych kształtach. Takie przesyłki są najtańsze. Dopłacić będziemy musieli za paczki w folii strecz, o nieregularnych kształtach oraz o dużych gabarytach.

Kolejna kwestia dotyczy formy odbioru przesyłki przez kuriera od nadawcy. Warto postawić na samodzielne dostarczenie paczki do punktu nadawczego. Zaoszczędzimy na tym, gdyż kurier nie będzie musiał przyjeżdżać specjalnie pod nas adres! Praktycznie każda firma oferuje taką opcję. Dodatkowo, kurier InPost ma opcję nadawania i dostarczania przesyłek do paczkomatów. To jedna z najtańszych dostępnych opcji na rynku!

Wysyłaj tanio i oszczędzaj!

W tych kilku prostych krokach możesz zaoszczędzić na kurierze nawet kilkanaście złotych! Nawet przy przesyłkach zagranicznych uda Ci się całkiem sporo obniżyć cenę. Dlatego zawsze stosuj się do powyższych porad, aby zawsze mieć pewność, że nie przepłacasz. Oczywiście przesyłki kurierskie maja różne formy. Tutaj przedstawiliśmy tę najbardziej podstawową. Jednak tyczy się ona praktycznie wszystkich innych wersji. Także tych pobraniowych czy z dodatkowymi opcjami do wykupienia.

Tani kurier dla Ciebie

To już wszystko w naszym artykule. Możesz już łatwo, szybko i tanio zamówić taniego kuriera. Bez zbędnego szukania i wybierania! Nasze porady są uniwersalne i stosują się do każdej firmy kurierskiej. Jeśli więc już znasz podstawy oszczędzania na kurierze, nic więcej Cię nie zaskoczy!