Jarosław Mikos prezesem Polskich ePłatności SA (PeP)

Jarosław Mikos
Jarosław Mikos
Jarosław Mikos
Jarosław Mikos

Jarosław Mikos został powołany na stanowisko prezesa zarządu Polskich ePłatności SA. Po półtora roku kierowania firmą z funkcji prezesa zrezygnował Janusz Diemko.

5-go grudnia 2017 r. Janusz Diemko złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polskich ePłatności S.A. Rada Nadzorcza PeP SA rezygnację przyjęła i zdecydowała o powołaniu na to stanowisko Pana Jarosława Mikosa.

Janusz Diemko dołączył do firmy w lipcu 2016 r. Do głównych celów jego misji należały rozbudowa sieci terminali płatniczych oraz konsolidacja rynku.

Cele, które akcjonariusze postawili przed Januszem zostały osiągnięte. Firma znacząco powiększyła sieć terminali oraz niedawno przejęła biznes płatności elektronicznych od spółki Kolporter. W rezultacie, skala biznesu PeP uległa niemal podwojeniu. Dla Janusza Diemko oznacza to zakończenie jego misji. Tym samym, postanowił on przejść do rady nadzorczej firmy.

„Bardzo doceniamy efekty pracy Janusza, który dołączając do firmy i rozpoczynając szeroką ekspansję spółki na rynku usług płatniczych, zbudował solidne fundamenty dla kolejnego etapu rozwoju tego biznesu. Był to już kolejny raz w jego karierze, kiedy Janusz prowadził spółkę dla funduszu Innova Capital.” – powiedział Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital, nadzorujący inwestycję funduszu w PeP SA.

„W następnym etapie rozwoju Polskich ePłatności będziemy chcieli poszerzyć ofertę produktową m.in. o działalność w obszarze płatności dla e-commerce. Prace w tym zakresie są mocno zaawansowane. Jestem przekonany, że kompetencje merytoryczne Jarka Mikosa, zdolność budowania sprawnych, szybko rosnących organizacji oraz zrozumienie rynku e-commerce wyniesione z WP pozwolą nam przenieść firmę na kolejny poziom jej rozwoju.” – dodaje Janusz Bober, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskie ePłatności SA.