John Palmer dołącza do zespołu doradztwa nieruchomościowego Deloitte

John Palmer, partner associate, Real Estate Advisory, Deloitte
John Palmer, partner associate, Real Estate Advisory, Deloitte

W październiku br. powiększyło się grono specjalistów z dziedziny nieruchomości, projektów deweloperskich oraz budownictwa w firmie doradczej Deloitte. Stanowisko partner associate w dziale real estate advisory objął John Palmer, posiadający ponad 25-letnie doświadczenie w doradztwie z zakresu inwestycji przemysłowych i magazynowych. W ramach swojej nowej funkcji ekspert będzie zajmować się kompleksową obsługą procesu wyszukiwania i wyboru lokalizacji oraz wspieraniem wdrażania optymalnych rozwiązań deweloperskich w ramach projektów inwestycyjnych dla klientów korporacyjnych.

Wieloletnie doświadczenie i wiedza Johna w obszarze polskiego sektora nieruchomości stanowią wartościowe wsparcie w realizowanych przez nas projektach. Cieszę się, że tak wysoko ceniony ekspert w branży dołącza do naszego zespołu. Jego obecność w Deloitte jest także kolejnym etapem realizacji naszej strategii polegającej na koncentracji na kluczowych klientach oraz stanowi istotny krok w osiągnięciu synergii z działami doradztwa podatkowego, finansowego, prawnego oraz usług księgowych. Pozwoli nam to również wzmocnić ofertę naszych usług dla klientów realizujących projekty na dynamicznie rozwijającym się polskim rynku nieruchomości przemysłowych – mówi Dominik Stojek, partner, lider sektora nieruchomości w Polsce.

John Palmer jest związany z polskim rynkiem nieruchomości od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie w zakresie usług doradztwa w branży nieruchomości komercyjnych zdobywał m.in. w agencjach Savills, BNP Paribas Real Estate oraz CBRE. John specjalizuje się w analizie lokalizacji pod inwestycje, badaniu potencjału komercyjnego nieruchomości (commercial due diligence) oraz w underwritingu istniejących i przyszłych inwestycji. Jego doświadczenie związane z sektorami przemysłu, lekkiej produkcji i logistyki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a w szczególności w Polsce, doskonale odpowiada potrzebom wynikającym z wyraźnego wzrostu wymagań zgłaszanych przez klientów korporacyjnych Deloitte.

– Z przyjemnością dołączam do grona ekspertów tworzących dział doradztwa nieruchomościowego w Deloitte. To dla mnie przede wszystkim unikalna szansa na współpracę z liderami branży real estate. Jestem przekonany, że razem będziemy w stanie realizować nowe, ambitne projekty i świadczyć usługi najwyższej jakości dla naszych klientów. Cieszę się, że w najbliższych latach będę mógł z bliska obserwować i dalej kształtować dynamicznie rozwijający się polski sektor nieruchomości przemysłowych – mówi John Palmer, partner associate, Real Estate Advisory, Deloitte.

Polska europejskim liderem rynku nieruchomości

W 2022 roku odnotowany został rekordowy poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce, których w najbliższej przyszłości będzie zapewne jeszcze więcej. W odpowiedzi na te trendy Deloitte pracuje nad zapewnieniem klientom dostępu do szerokiej, specjalistycznej wiedzy w obszarach przez nich wskazywanych. Globalne łańcuchy dostaw, podobnie jak miejsca lokalizacji zakładów produkcyjnych i funkcji back-office ulegają dziś rekonfiguracji na korzyść Polski i Europy Środkowej. Zakres usług oferowanych przez Deloitte dotyczy obszaru nieruchomości w połączeniu z innymi obszarami, takimi jak proces restrukturyzacji firm, ESG, doradztwa podatkowego czy pozyskiwania dotacji państwowych.