Który gadżet w aucie jest najważniejszy?

klasyczny samochód,

Z badania przeprowadzonego wśród polskich kierowców flotowych przez LeasePlan wynika, że najpotrzebniejszym i najchętniej widzianym gadżetem na pokładzie samochodu jest… radio. Kierowcy nie potrafią też jednoznacznie wskazać – co jest dla nich ważniejsze -samochód czy telefon komórkowy.

Nie lubimy jeździć w ciszy, taki wniosek płynie z badania kierowców. Prawie co czwarty przebadany przez TNS kierowca za najbardziej potrzebny gadżet w aucie uznał radio (23%)! Trochę mniej wskazało porty połączeniowe USB lub bluetooth (15%), które przede wszystkim służą możliwości ładowania urządzeń mobilnych, ale także pozwalają na odtwarzanie muzyki (podcastów, audiobooków itp.) w czasie jazdy!

Na kolejnych miejscach zestawienia znalazły się nawigacja (14%) i systemy wspomagania parkowania (12%). Tempomat czy podgrzewane siedzenia najwyraźniej nie robią już wrażenia na kierowcach, a na pewno nie są postrzegane jako niezbędne w aucie gadżety.

W ramach przeprowadzonego badania zapytano też kierowców o to, czy ważniejszy jest dla nich samochód czy telefon komórkowy? Zaledwie 3% badanych wskazało, że ważniejszy jest telefon. Samochód wybrało 45% ankietowanych. Ale największa była grupa niezdecydowanych. Na to niezwykle trudne pytanie – auto czy komórka? – „nie wiem” odpowiedziało aż 46% kierowców.