Kurs euro najwyższy w stosunku do dolara od grudnia

0

Amerykański dolar traci na wartości na poniedziałkowej sesji azjatyckiej, docierając do najwyższego poziomu w stosunku do euro od ponad miesiąca po tym, jak inwestorzy zaczęli realizować zyski z dolara po wzroście w oczekiwaniu na inaugurację Donalda Trumpa.

Euro umocniło się o 0,41 proc. w stosunku do dolara i jest obecnie handlowane na poziomie 1,0750, najwyższym od 8 grudnia. To pomogło zepchnąć indeks dolara o 0,51 proc. do poziomu 100,26. Dolar w stosunku do jena japońskiego, który jest uważany za bezpieczną przystań, traci 1 proc. i jest handlowany na poziomie 113,45.

Trump na swojej inauguracji podkreślił swoją politykę America First”, lecz w jego wypowiedziach było za mało konkretnych propozycji. Inwestorzy, mający nadzieję na szczegółowe informacje o planach Trumpa mocno się rozczarowali, co pokazuje dzisiejsza reakcja na światowych rynkach.

Ceny ropy po weekendowym spotkaniu ministrów krajów OPEC i krajów spoza OPEC zachowują się dosyć spokojnie. Większość komentarzy odnosiło się do pozytywnego cięcia ze strony wszystkich państw, lecz nie poznaliśmy nowych informacji, które byłyby znaczące dla rynku. Ropa WTI traci obecnie 0,56 proc. i jest handlowana na poziomie 52,91 dolarów za baryłkę.

Ceny złota wzrosły ze względu na słabego dolara i chęć schronienia przed niepewnością polityki USA po zaprzysiężeniu Trumpa na prezydenta. Cena złota rośnie obecnie o 0,66 proc. i jest handlowane ono na poziomie 1212 dolarów za uncję.

Maciej Boruc
Manager w KOI Capital

Czytaj również:  Czekając na przebłysk optymizmu