Legrand przejmuje Netatmo – największego francuskiego producenta rozwiązań smart home

0
Fred Potter, Benoit Coquart – Legrand i Netatmo (1080p)
Fred Potter, Benoit Coquart - Legrand i Netatmo

Firma Legrand, realizując swoją strategię rozwojową, ogłosiła dziś podpisanie umowy przejęcia[1] Netatmo – francuskiego lidera rynku rozwiązań inteligentnego domu (smart home). Legrand jest akcjonariuszem Netatmo od 2015 roku[2].

Fred Potter, Benoit Coquart – Legrand i Netatmo (1080p)
Fred Potter, Benoit Coquart – Legrand i Netatmo

Założone w 2011 roku Netatmo to producent prostych oraz inteligentnych rozwiązań dla bezpieczniejszego i wygodniejszego domu. Netatmo wprowadziło na globalny rynek wiele urządzeń oraz akcesoriów z kategorii smart home. Firma współpracuje również z firmami z branży budowlanej, poprzez program partnerski „with Netatmo”. Celem programu jest wspólne opracowywanie zintegrowanych systemów dla infrastruktury inteligentnego domu. Netatmo wraz z Legrand współtworzyło dobrze przyjęte na rynku rozwiązania do zarządzania domem, takie jak: Céliane with Netatmo oraz Living Now with Netatmo.

Przejęcie Netatmo i zintegrowanie marki z portfolio Legrand, pozwoli grupie umocnić swoją pozycję na rynku rozwiązań inteligentnego domu. Przyspieszy również rozwój programu Eliot dedykowanego dla segmentu rozwiązań IoT:

  • Legrand wzbogaci swoją ofertę o nowe, mające wysoki potencjał i uzupełniające się nawzajem kategorie produktów dla domów,
  • grupa poszerzy swoją bazę aktywnych urządzeń IoT o 1,3 mln produktów Netatmo,
  • 130 inżynierów Netatmo wniesie swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu AI oraz integracji oprogramowania z produktami do zespołów badawczo-rozwojowych Legrand. Fred Potter, założyciel i wieloletni prezes Netatmo, zostanie Dyrektorem ds. Technologii (CTO) programu Eliot. Będzie odpowiedzialny za projektowanie oraz rozwijanie urządzeń IoT marek Legrand oraz Netatmo.

Netatmo zatrudnia blisko 225 pracowników i generuje roczne obroty w wysokości 45 mln euro. Ma siedzibę w podparyskiej miejscowości Boulogne-Billancourt.

Legrand z radością wita zespół Netatmo, który wielokrotnie użyczał swoich talentów przy owocnie realizowanych do tej pory wspólnych projektach, takich jak Céliane with Netatmo, Living Now with Netatmo czy dooxie with Netatmo. Połączenie doświadczenia Legrand oraz Netatmo w zakresie IoT pozwoli przyspieszyć rozwój wartościowego portfolio rozwiązańmówi Benoît Coquart, CEO Legrand.

Czytaj również:  Firmy muszą poddać się cyfrowej transformacji. Rozwiązania chmurowe i rozwój sztucznej inteligencji to kluczowe trendy tego roku

Przejęcie Netatmo przez Legrand pomoże w urzeczywistnieniu idei smart home. Zbliżymy się do celu, którym jest przekonanie jak największej grupy osób do sięgnięcia po nasze rozwiązania. Nasze zespoły z taką samą starannością będą tworzyć zarówno nowe produkty, jak i rozwijać te już istniejące. Chcemy by nasi użytkownicy jak najlepiej doświadczali korzyści płynących z inteligentnego domu dodaje Fred Potter, założyciel oraz CEO firmy Netatmo.

[1] Transakcja jest przedmiotem standardowych warunków zawieszających

[2] W listopadzie 2015 r. Legrand ogłosił, że bierze udział w rundzie finansowania na łączną kwotę 30 mln euro, wraz z historycznymi inwestorami Netatmo – BPI France oraz Iris Capital.