Michał Skorupa: Udział fotowoltaiki w Polsce staje się coraz bardziej zauważalny

Michał Skorupa, Prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy
Michał Skorupa, Prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy

Coraz więcej osób chce inwestować w energię ze słońca, korzystając z usług profesjonalistów. Firma FOTON Technik wykonała już instalacje fotowoltaiczne dla 15 tys. Klientów. Firma stale się rozwija, proponując swoim Klientom darmową energię ze słońca i wysokosprawne pompy ciepła. Eksperci podkreślają, że rozwój rynku OZE w Polsce jest najszybszy w historii.  Fotowoltaika obecnie przeżywa swoisty boom wśród Klientów indywidualnych, prywatnych oraz w segmencie biznesowym.

Jednym z przykładów rozwoju sektora OZE jest FOTON Technik, należąca do Grupy innogy. Od powstania w 2016 roku, firma w październiku zrealizowała zlecenie dla 15 tysięcznego Klienta. Aktualnie spółka kompleksowo realizuje instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła na rzecz Klientów w całej Polsce. Należąca do Grupy innogy/EON spółka montuje ok. tysiąca instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła miesięcznie, co przekłada się na ponad 5 megawatów mocy zainstalowanej. FOTON Technik codziennie zyskuje nowych klientów i stale się rozwija, by zapewniać swoim Klientom coraz lepsze usługi.

Jesteśmy obecni na rynku już od 5 lat i stawiamy na rozwój naszego przedsiębiorstwa. Wskaźnikiem jakości naszej pracy, jest zaufanie już 15 tysięcy usatysfakcjonowanych Klientów. Chcemy jak najszerzej docierać do Polaków, aby zaspokajać ich codzienne zapotrzebowanie w energię elektryczną, dzięki zastosowaniu rozwiązań fotowoltaicznych. Stale rozbudowujemy naszą ofertę, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych Klientów.mówi Michał Skorupa, Prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy.

Głównym czynnikiem, mającym wpływ na aktywny wzrost ilości instalacji fotowoltaicznych w Polsce, jest wzrost świadomości Polaków na temat potencjału energii odnawialnej. Upowszechnianie się wiedzy na temat fotowoltaiki pozytywnie wpływa na stan całej gałęzi OZE i pozwala szybko rozwijać się przedsiębiorstwom z branży.  Popularność małych oraz dużych farm fotowoltaicznych rośnie, co powoduje trwały wzrost dochodów firm zajmujących się zieloną energią.

Fotowoltaika w Polsce stale się rozwija i jest perspektywiczną dziedziną, która w przyszłości może mieć jeszcze większy udział w produkcji energii elektrycznej dzięki dużym elektrowniom fotowoltaicznym. Według opublikowanego w czerwcu raportu IEO „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2020”, branża fotowoltaiczna  w naszym kraju jest aktualnie najważniejszym sektorem spośród wszystkich gałęzi OZE. Moc instalacji fotowoltaicznych na pierwszy dzień października wyniosła 2682,7 MW. W ciągu tylko pierwszych 9 miesięcy 2020 roku, moc zainstalowana w fotowoltaice wzrosła dwukrotnie w stosunku do stanu na koniec roku 2019. Z uwagi na tak znaczący rozwój, można przewidywać, że Polska utrzyma się na 5 miejscu w Europie pod względem dynamiki przyrostu mocy zainstalowanych instalacji.