O czym należy pamiętać, nadając paczki do Polski z UK?

Wielka Brytania Angia

Wysyłanie paczek kurierem międzynarodowym, może na pierwszy rzut oka wydawać się trudne. Osoby, które po raz pierwszy chcą skorzystać z takiej obsługi, obawiają się skomplikowanych procedur, wysokich kosztów oraz niezrozumiałych instrukcji pakowania. Tak naprawdę wysłanie paczki do Polski z UK nie jest niczym trudnym, wystarczy jedynie pamiętać o kilku praktycznych wskazówkach.

Wybór sprawdzonego przewoźnika

Rynek usług transportowych wyróżnia się dużą konkurencją, dlatego pierwszą trudność można napotkać podczas wybierania najlepszego przewoźnika. Dobry kurier z Polski do Anglii to taki, który potrafi się dopasować do potrzeb klienta. Wybierając firmę kurierską warto zwrócić uwagę, jaki zakres usług oferuje i czy jest elastyczny w podejściu do klienta – mówi specjalista z firmy Euro-Paka.pl. Przed podjęciem współpracy z konkretnym przewoźnikiem należy przeanalizować kilka podobnych ofert.

Odpowiednie opakowanie

Wielu przewoźników wymaga zapakowania paczki w firmowe opakowanie. Przesyłki kurierskie z Anglii do Polski są narażone na uszkodzenia podczas podróży, dlatego ma to je ochronić przed ewentualnym pobijaniem się. Najlepiej przedmioty zapakować w kartonowe pudełko i zabezpieczyć je folią bąbelkową. W przypadku paczek do Polski z UK o szczególnej wartości, warto zapytać bezpośrednio przewoźnika, jakie posiada dostępne opcje opakowań.

Prawidłowe oznakowanie paczki

Kurier ma zazwyczaj dużo paczek do rozwiezienia i musi je załadować na pakę jak najbardziej ergonomicznie. Oklejenie paczki informacją nakazującą szczególną ostrożność, ułatwi kurierowi segregowanie przesyłek i znalezienie dla niej bezpiecznego miejsca. Takie paczki są też dodatkowo zabezpieczane na czas transportu, aby uniknąć ich przemieszczania się po pace w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni.

Właściwe zaadresowanie paczki

Obecnie większość kurierów wymaga wydrukowania specjalnej etykiety przewozowej z zawartymi danymi nadawcy i odbiorcy. Nadając paczki z Polski do UK trzeba dokładnie przepisać adres i sprawdzić, czy nie ma pomyłek i literówek. Wypełniając samodzielnie etykietę przewozową staraj się to robić jak najbardziej czytelnie, aby kurier mógł bez problemu odczytać dane adresowe odbiorcy. Uniknie to nieporozumień i dostarczenia przesyłki pod niewłaściwy adres.

Koszt paczki z Anglii do Polski

Przed wysłaniem paczki sprawdź wszystkie parametry, które składają się na koszty usługi. Chodzi tu głównie o gabaryty paczki, odległość od miejsca docelowego oraz dodatkowe opłaty. Może się okazać, że wybrany przewodnik dolicza wiele opłat za usługi, które w innej firmie przewozowej mieszczą się już w cenie podstawowej. Sprawdzenie, ile kosztuje kurier z Anglii do Polski w kilku firmach transportowych, pozwoli Ci znaleźć najkorzystniejszą opcję.

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Porównując oferty kilku firm przewozowych można zauważyć, że oferują one różne formy odbioru przesyłki. Możesz zdecydować się na to, aby to kurier przyszedł do domu i odebrał paczkę lub samodzielnie dostarczyć ją do parceli w dogodnych dla Ciebie godzinach. Oba te rozwiązania mają swoje zalety, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji klienta oraz dostępności czasu.

O czym jeszcze pamiętać?

Przed nadaniem paczki warto sprawdzić opinie o przewoźniku oraz porównać ze sobą różne oferty dostępne na rynku. W internecie dostępne są strony, w których wystarczy tylko wypełnić formularz preferencyjny, a narzędzie automatycznie znajdzie najkorzystniejsze oferty. Paczki do Polski z UK wysyła się tak samo jak na terenie kraju, dlatego procedury nie powinny sprawić nikomu problemu.