Piotr Królikowski nowym członkiem zarządu w Provident Polska

0

piotr krolikowskiPiotr Królikowski jest menedżerem, który posiada ponad 18. letnie doświadczenie w pracy dla liderów rynku finansowego. Ostatnio pełnił funkcje prezesa PTE Nordea, a wcześniej – wiceprezesa Banku BPH odpowiedzialnego za bankowość detaliczną. Był członkiem zarządu w Deutsche Bank PBC, gdzie od podstaw budował biznes Consumer Finance, a także – przez szereg lat – pracował w Banku Millennium. Tworzył w Polsce biznes Svenska Handelsbanken oraz odpowiadał za połączenie Banku Austria Creditanstalt z Powszechnym Bankiem Kredytowym. W bankach oraz towarzystwie emerytalnym zajmował się różnymi dziedzinami, był odpowiedzialny m.in. za wdrażanie strategii, dystrybucję, marketing, produkty, compliance, operacje i IT.

„W Providencie będę wraz z zespołem odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój jednej z największych sieci sprzedaży bezpośredniej w Polsce, a także zapewnienie najwyższej jakość obsługi ponad 825 tysięcy klientów, którzy korzystają z usług firmy. Provident to obecnie niezwykle silna marka, która już osiągnęła bardzo wiele na rynku i jestem głęboko przekonany, że wciąż ma bardzo duży potencjał wzrostu i dotarcia do nowych grup klientów. ” – mówi Piotr Królikowski.

Piotr Królikowski ma 46 lat, jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Studiował też na Albert Ludwigs Universität we Fryburgu (Niemcy) oraz ukończył Advanced Management Programme INSEAD w Fontainebleau (Francja). Jest żonaty i ma dwóch synów. Interesuje się kulturą śródziemnomorską, w szczególności Włoch, muzyką i sztuką baroku, a także psychologią biznesu, zwłaszcza ekonomią behawioralną.

Czytaj również:  W listopadzie ruszy konkurs na prototyp polskiego samochodu elektrycznego. Na światowym rynku jest nisza dla krajowych producentów