Po raz pierwszy w historii kobieta na czele Deloitte USA

Po raz pierwszy w historii kobieta na czele Deloitte USA

Cathy Engelbert (50 lat) na nowym stanowisku (zastępując Mike’a Fucciego, który obejmie pozycję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w Deloitte USA) będzie zarządzać ponad 65 tys. pracowników, których firma Deloitte zatrudnia w USA. „Cathy Engelbert posiada duże doświadczenie w doradzaniu wielu czołowym klientom naszej firmy, a jej kontakty z regulatorami przyczyniły się do znacznego poszerzenia naszej praktyki w obszarze audytu. Jestem pewien, że Cathy i Mike Fucci na swoich nowych stanowiskach poprowadzą Deloitte we właściwym i zgodnym z wyznawanymi przez nas wartościami kierunku” – mówi Punit Renjen, dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej Deloitte USA.

Cathy Engelbert ostatnio w strukturach Deloitte zarządzała jedną ze spółek Deloitte USA, zajmującą się rachunkowością i audytem. Z Deloitte związana jest nieprzerwanie od 1986 roku. Cathy Engelbert, która z wykształcenia jest biegłym rewidentem, jest członkiem forum doradczego do spraw Standardów Rachunkowości Finansowej (Financial Accounting Standards Advisory Council), które doradza amerykańskiej Radzie Standardów Rachunkowości Finansowej (Financial Accounting Standards Board). Ma doświadczenie w doradztwie na rzecz czołowych światowych firm w branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia. Realizowała również projekty dla międzynarodowych podmiotów w zakresie rachunkowości instrumentów pochodnych.

„Jestem zaszczycona, że mogę objąć tę nową funkcję. Liczę, że moja współpraca ze wszystkimi członkami zespołu Deloitte zaowocuje dalszą profesjonalizacją naszych usług, wzmocnioną innowacyjnością i jakością. Razem będziemy działać na rzecz naszych klientów, rynków kapitałowych, a także lokalnych społeczności oraz całego społeczeństwa” – mówi Cathy Engelbert.

„Wybierając kobietę na tak kluczowe i eksponowane stanowisko, Deloitte wskazuje, że wśród największych firm doradczych jest liderem w nowym podejściu do przywództwa. Postrzeganie kompetencji przywódczych kobiet wyraźnie ewoluuje, a ich potencjał rośnie. Światu potrzebni są liderzy z umiejętnościami przewodzenia zmianom oraz firmy, które promują kulturę wsparcia różnorodności. Deloitte udowadnia, że jest w tym obszarze prekursorem” – mówi Iwona Georgijew, Partner w Deloitte, Liderka Klubu SheXO.