Ponad 500 mln złotych na imprezy

0
party

Z danych eBilet.pl wynika, że w ubiegłym roku Polacy najchętniej wybierali się na festiwale, koncerty muzyczne i zawody sportowe. Jaki będzie rok 2015? Prognozuje eBilet.pl.

W nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się rekordowej liczby różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych – kulturalnych i sportowych. Według szacunków eBilet.pl, wartość tego rynku w nadchodzącym roku może przekraczać 500 mln złotych. „Polski rynek jest bardzo atrakcyjny zarówno dla rodzimych, jak i zagranicznych organizatorów. Polacy chętnie wybierają się na imprezy masowefestiwale, koncerty, czy zawody sportowe. Koncerty topowych gwiazd jak Justin Timberlake stają się coraz częstsze, bo Polska to atrakcyjny kierunek dla gwiazd. Obserwujemy stały wzrost sprzedaży biletów w Polsce w każdej kategorii.” – podsumowuje Marcin Matuszewski, Prezes eBilet.pl i mówi – “Lista gwiazd, które w Polsce nie gościły jest coraz krótsza i w nadchodzącym czasie możemy się spodziewać powrotów artystów, którzy już u nas koncertowali.” – mówi Matuszewski. Dowodem jest letni koncert Lennego Kravitza i Thirty Second To Mars w Trójmieście, czy Linkin Park w Rybniku. eBilet.pl pracuje z ponad 1 000 organizatorów imprez w całym kraju. Według danych wewnętrznych firmy, w ubiegłym roku w naszym kraju największym zainteresowaniem cieszyły się bilety na koncerty. Stanowiły one blisko połowę wszystkich sprzedanych w 2014 wejściówek. Prawie co piąty zakupiony bilet był na imprezę rodzinną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wydarzenia sportowe. Średnia wartość koszyka w 2014 roku wyniosła blisko 250 zł. Według danych eBilet.pl najczęściej kupowane były wejściówki na imprezy organizowane w Warszawie, Krakowie i Trójmieście.

2015 – na sportowo i muzycznie

2015 będzie przede wszystkim rokiem sportu. Pierwszą dużą imprezą będą Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A, które w kwietniu rozegrane zostaną w Krakowie. Wyłącznym dystrybutorem biletów na spotkania rozgrywane w ramach hokejowego championatu jest eBilet.pl. Miesiąc później odbędzie się Finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie, a latem w Polsce zostanie rozegrany turniej finałowy siatkarskiej Ligi Światowej. W sierpniu i wrześniu w Polsce pojawią się najlepsi żużlowcy w ramach zawodów Speedway European Championships. To tylko wybrane imprezy jakie odbędą się w kraju nad Wisłą w ciągu kilkumiesięcy. Jak mówi Marcin Matuszewski z eBilet.pl „W Polsce mamy bardzo dobre zaplecze w postaci nowoczesnych hal i stadionów, dlatego coraz więcej jest u nas imprez sportowych. Co warte podkreślenia, wydarzenia organizowane w naszym kraju mają rangę międzynarodową. Dlatego na trybunach zobaczymy nie tylko kibiców z Polski, ale także z całego świata.” – ocenia Matuszewski. Jednocześnie eBilet realizuje strategię sprzedaży imprez odbywających się poza granicami Polski. “W tym roku jednym z ważniejszych wydarzeń dla polskich kibiców MMA, będzie bez wątpienia gala KSW: Road To Wembley, która odbędzie się w Londynie. Od wielu lat jesteśmy Partnerem KSW w Polsce. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym dla polskiego sportu wydarzeniu, jakim jest gala w tej znanej arenie.” – komentuje Marcin Matuszewski. W kolejnych latach, w naszym kraju odbędą się znaczące turnieje, rangi mistrzowskiej. W przyszłym roku Polska zorganizuje jedną z największych imprez sportowych na Starym Kontynecie, którą są Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. W 2017 roku, w naszym kraju odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Czytaj również:  Marcin Nieplowicz, EFL: W 2020 rynek leasingu powróci na ścieżkę wzrostów

Obok imprez sportowych w 2015 możemy spodziewać się wyjątkowej liczby wydarzeń muzycznych. W ciągu najbliższych miesięcy w Polsce odbędzie się ok. 30 różnych festiwali muzycznych i kilkadziesiąt koncertów. “W tym roku nie możemy spodziewać się w Polsce najbardziej rozpoznawalnych artystów.” – prognozuje Marcin Matuszewski z eBilet.pl – „Taki trend nie dotyczy tylko naszego kraju, a jest związany z planami koncertowymi artystów w 2015 roku. Organizatorzy jednak zrekompensują ten brak dużą ilością artystów, którzy cieszą się w Polsce sporą popularnością i mają u nas wielu fanów.” – podsumowuje Matuszewski. Wciąż dużym zainteresowanie cieszą się imprezy rodzinne, które Polacy chętnie odwiedzali w ubiegłym roku takie jak Disney on Ice Magiczny Świat Lodu. W nadchodzących miesiącach zainteresowanie tymi imprezami będzie na większym poziomie, niż w latach ubiegłych. W szczególności, że w 2015 roku możemy spodziewać się popularnych wydarzeń, jak znany show Cirque de Soleil, na który już można kupić bilety.