Ranking cytowań mediów w styczniu 2017 r.

0

1. Dzienniki ogólnopolskie

W styczniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita (227).  W  prasie często odwoływano się do artykułu opublikowanego na stronie internetowej Rzeczpospolitej pt. „Wysoka pensja Kijowskiego w KOD”. Autorzy ujawnili, że z kont Komitetu Obrony Demokracji przelewano pieniądze na konta firmy informatycznej należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny. Faktury na łączną wartość ponad 90 tys. (sześć pism, każde na taką samą kwotę 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto) upublicznił też portal Onet.pl. Drugie miejsce zajęła Gazeta Wyborcza (159), a na trzecim uplasował się Przegląd Sportowy (139).  Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (84), Super Express (63), Dziennik Gazeta Prawna (33), Puls Biznesu (27), Gazeta Polska Codziennie i Nasz Dziennik (po 6), Trybuna (2) .

2. wykres1 (1)

wykres2 (1)
Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Głos Wielkopolski (17).  Drugie miejsce należało do Polski The Times (16), a na trzecim miejscu znalazły się Gazeta Krakowska i Dziennik Zachodni (po 8).

3. Tygodniki ogólnopolskie

wykres3

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (66). Odwoływano się m.in. do artykułu Cezarego Michalskiego pt. „Kaczyńskiego przemysł pogardy”. Drugie miejsce w naszym rankingu zajął tygodnik Polityka (44), a trzecie – Do Rzeczy (41).

4. Dzienniki ogólnopolskie

wykres4

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (271). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (247), a na trzecim Przegląd Sportowy (153). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (112). 

5. Dzienniki regionalne

wykres5

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (21), na drugim Polska The Times (18), a na trzecim Dziennik Polski (14). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Dziennika Polskiego (10).

6. Tygodniki ogólnopolskie

wykres6

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Polityka i Newsweek Polska (po 99), na drugim Tygodnik Powszechny (83), a na trzecim Do Rzeczy (70). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Tygodnika Powszechnego (65).

Czytaj również:  Więcej Polaków otwartych na elastyczne formy pracy