Revolut przenosi centrum usług do Podium Park

Podium Park Kraków 2

Revolut, najszybciej rosnący fintech w Europie, podpisał umowę najmu nowego biura w Krakowie. Na siedzibę spółka wybrała kompleks biurowy Podium Park, jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych projektów w Polsce, którego pierwszy etap został niedawno oddany do użytkowania. W transakcji Revolut doradzała niezależna firma doradcza Brookfield Partners, specjalizująca się w reprezentacji najemców. Wynajmującego wspierała natomiast międzynarodowa firma doradcza CBRE, będąca jednocześnie agentem wyłącznym Podium Park, a od sierpnia minionego roku także zarządcą I etapu projektu. Nowa siedziba Revolut o łącznej powierzchni przeszło 5,3 mkw. pomieści ponad 700 stanowisk pracy. Firma planuje przeprowadzkę w czerwcu 2019 roku.

Podium Park Kraków 1Revolut powstał w 2015 roku w Londynie. Swoje biuro w Polsce otworzył niespełna rok temu. Firma zdołała pozyskać na naszym rynku ponad 360 tysięcy użytkowników. Polacy coraz chętniej korzystają z aplikacji, będącej wygodną i tańszą alternatywą dla tradycyjnych usług bankowych. Revolut ułatwia bezpieczne zakupy w sieci, wymianę walut po atrakcyjnych kursach i wspiera samodzielne zarządzanie finansami. Fintech stale inwestuje w krakowskie centrum usług i rozbudowuje lokalny zespół specjalistów do spraw obsługi klienta, analityków compliance i programistów. Dynamiczny rozwój jakiego doświadcza centrum w ostatnich miesiącach stworzył zapotrzebowanie na przestrzeń, która będzie odpowiadała oczekiwaniom nowych i obecnych pracowników.

Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce
Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce

Planujemy stworzyć setki dodatkowych etatów w polskiej branży fintech. Liczymy na to, że otwarcie ultranowoczesnego centrum usług w Krakowie dobrze wpisze się w lokalny ekosystem innowacji, a naszym pracownikom zapewni łatwy dostęp, wysoki komfort i przyjazne środowisko pracy. Nowe biuro pomieści ponad 700 biurek i pozostanie największym centrum Revolut w Europie. Zagwarantuje niezbędne wsparcie 24/7 milionom naszych użytkowników na świecie. Krakowskie centrum ma strategiczne znaczenie dla globalnej ekspansji firmy  – powiedział Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce. – Chcemy być wiodącym pracodawcą w branży fintech, a Polska jest liderem w sektorze usług wspólnych, compliance i tworzeniu oprogramowania. Dlatego jesteśmy dumni lokując w Polsce nasze inwestycje. Dołożymy starań by Revolut stał się katalizatorem innowacji dla polskiego sektora fintech i źródłem oszczędności dla małych i średnich polskich przedsiębiorstw – dodał Karol Sadaj.

Podium Park to trzy połączone ze sobą 11-kondygnacyjne budynki, których całkowita powierzchnia najmu przekracza 51 tys. mkw., z czego ok. 48 tys. mkw. to powierzchnia biurowa, a ok. 3 tys. mkw. to powierzchnia usługowa. Podium Park swoim najemcom oferuje ponad 860 miejsc parkingowych, ponad 500 miejsc parkingowych na rowery oraz 39 stanowisk ładowania samochodów elektrycznych. Biurowiec ma zapewniony dostęp do środków komunikacji miejskiej oraz bardzo dobre, bezpośrednie połączenia z najważniejszymi dzielnicami Krakowa i lotniskiem.

 

Budynek A jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w Polsce. Potwierdzeniem tego są otrzymane dwa certyfikaty na najwyższym z możliwych poziomów BREEAM Outstanding zarówno na etapie Design Stage, jak również na etapie Post Construction. Certyfikaty zostały wydane przez międzynarodową instytucję certyfikującą BRE w Anglii, a potwierdzeniem jakości projektu jest m.in. kwalifikacja do listy sześciu najbardziej ekologicznych inwestycji w Europie w prestiżowym konkursie BREEAM Awards 2018 – powiedział Wojciech Dobrzański, Prezes Zarządu Podium Investment.

Podium Park realizowany przez Podium Investment powstaje z troską o środowisko naturalne i komfort pracowników. Inwestycja wyznacza europejskie standardy w zakresie ekologicznych inwestycji biurowych. W Podium Park zaprojektowano tereny zielone o łącznej powierzchni 5,3 tys. mkw. Do dyspozycji najemców będzie również wypożyczalnia samochodów elektrycznych, rowerów i skuterów oraz rozbudowana infrastruktura rowerowa (szafki, natryski, zadaszone wiaty, stacja napraw i stacje ładowania).

Uważam, że wybranie przez Revolut krakowskiego Podium Park jako lokalizacji dla centrum usług to dobrze przemyślana decyzja. Zarówno miasto jak i budynek mają wiele do zaoferowania przedsiębiorstwom z sektora fintech. Kraków znalazł się na trzecim miejscu w rankingu CBRE „EMEA Tech Cities”, identyfikującym lokalizacje technologiczne o największym potencjale na rozwój. Siłą stolicy Małopolski jest bardzo wysoki udział młodych, wysokokwalifikowanych pracowników. Dla nowej generacji specjalistów nowoczesne, dobrze wyposażone i zlokalizowane biuro jest z kolei jednym z czynników wyboru pracodawcy. Podium Park jest więc idealną odpowiedzią na potrzeby firmy i jej pracowników – powiedział Kamil Tyszkiewicz, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych, Szef Rynków Regionalnych CBRE.

Revolut to nasz kolejny klient, który zachęcony atrakcyjnością Krakowa, zdecydował się uruchomić tu swoje największe biuro. Z doświadczenia w reprezentacji firm z sektora nowych technologii wiemy, jak ważna jest elastyczność i efektywne działanie przy dużej presji czasu. Dynamicznie rozwijające się firmy to wymagający klienci. Nie inaczej było w tym przypadku. Nowa siedziba Revolut w Krakowie zajmie trzy kolejne kondygnacje z dostępem do tarasów o łącznej powierzchni ok. 530 mkw. W krótkim czasie udało się zapewnić Revolut atrakcyjną powierzchnię w doskonałej lokalizacji, która z pewnością wesprze dalszy rozwój Revolut w Polsce oraz na świecie – dodał Filip Kościkiewicz, Partner w Brookfield Partners odpowiedzialny za transakcję.