Revolut wchodzi na rynek turystyczny w Polsce

Revolut Stays
  • Polscy klienci Revolut kilkoma kliknięciami w aplikacji wykupią pobyt w kraju lub za granicą 
  • Otrzymają dostęp do wyjątkowych cen z rynku turystycznego, bez opłat rezerwacyjnych*
  • Dodatkowo, otrzymają natychmiast do 10% cashbacku

Revolut udostępnił w Polsce platformę do wynajmu miejsc noclegowych. Firma nie chce ograniczać się już wyłącznie do oferowania usług finansowych i planuje wejść w inne branże. Dzięki funkcji Stays, chce wejść na globalny rynek rezerwacji turystycznych i stworzyć korzystną alternatywę dla najemców i wynajmujących. W momencie gdy poszczególne kraje znoszą ograniczenia dla zaszczepionych turystów, Revolut umożliwia klientom dokonanie błyskawicznej rezerwacji pobytu, bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Co oferuje usługa Stays? Polscy klienci otrzymują dostęp do wyjątkowych cen z rynku turystycznego, bez opłat rezerwacyjnych ze strony Revolut. Dodatkowo, otrzymają natychmiastowo do 10% cashback, by w ten sposób zaoszczędzić na urlopowe atrakcje i przyjemności, gdy dotrą już do miejsca docelowego.Revolut Stays – Zakopane, Sopot – light

Inwestycje Revolut w ofertę turystyczną będą rosły wraz z powracającym optymizmem i odkładaną na skutek pandemii potrzebą wyjazdów zagranicznych. Na przełomie kwietnia i maja b.r. Revolut zapytał 12 tys. klientów, w tym 2 tys. z Polski, o plany odnośnie urlopu. 80% zapytanych klientów z Polski odpowiedziało, że chce wyruszyć za granicę najszybciej jak to możliwe. I tak się stało. Ponad 480 tys. polskich klientów Revolut w okresie czerwiec-październik b.r. wyjechało za granicę (+92% r/r). Ich średnie wydatki wyniosły 2167 zł na osobę i były wyższe o 12% niż rok temu i o 6% niż przed pandemią, w 2019 r.

Od Sopotu do Zakopanego, od Egiptu po Fuerteventurę, od pokojów typu bed & breakfast w okazyjnej cenie, po luksusowe apartamenty, polscy klienci Revolut będą mogli wyszukać dla siebie wymarzone miejsca pobytu na całym świecie i zarezerwować je kilkoma kliknięciami, resztę czasu poświęcając na to co przyjemne.

Rezerwowanie miejsc pobytu z Revolut to element kompleksowej oferty. Na turystów czekają tradycyjnie konta wielowalutowe, funkcje do łatwego dzielenia rachunku, sejfy grupowe na wspólne wakacyjne wydatki, polisy podróżne i możliwość wstępu do saloników lotniskowych w razie opóźnienia lotu. Niebawem pojawią się kolejne funkcje dla podróżujących.

Spędziliśmy wiele godzin rozmawiając z naszymi klientami i pytając jakie kolejne produkty i usługi chcieliby zobaczyć w swojej aplikacji. Ponieważ turystyka, po długim okresie pandemii, stopniowo się odradza, stworzyliśmy funkcję Stays by pomóc klientom w Polsce i na świecie szybciej, łatwiej i taniej rezerwować noclegi. Revolut będzie aplikacją, która spełni wszystkie potrzeby związane z podróżowaniem” – mówi Marsel Nikaj, Head of Savings w Revolut.

* * *

*Revolut nie pobiera żadnych opłat rezerwacyjnych, nie mniej jednak obowiązują ceny i opłaty pobierane przez stronę udostępniającą miejsce pobytu.