Roczne wyniki BNP Paribas Real Estate €716mln przychodów

ceo (3)

W roku 2013 firma BNP Paribas Real Estate osiągnęła doskonałe wyniki, lepsze od osiągniętych w roku 2012. Był to rekordowy rok w zakresie Corporate Real Estate, wliczając w to ponad 300 000 mkw. nowych projektów biurowych, których realizacja została rozpoczęta przez Dział Property Development.

Połowa z wolumenu tej powierzchni powstaje poza Francją i w większości jest już wynajęta. Również Dział Advisory zanotował wzrost – szczególnie w Niemczech i w Wielkiej Brytanii, a we Francji pozostał na dotychczasowym wysokim poziomie. Rok 2013 przebiegał również pod znakiem rozwoju naszego biznesu w skali międzynarodowej. Uruchomiliśmy nasze platformy w Dubaju, Singapurze i w Hong Kongu. W Niemczech przejęliśmy dwie silne firmy: jedną działającą w obszarze property management (zarządzanie nieruchomościami), a drugą wyspecjalizowaną w obszarze investment management (doradztwo inwestycyjne). Do tego w Londynie i w Niemczech zatrudniliśmy ok. 100 osób w Dziale Transaction – mówi Philippe Zivkovic, Executive Chairman, BNP Paribas Real Estate.

Obrót wyniósł 716 milionów Euro w 2013 roku, co oznacza wzrost o 8% rok do roku (versus 662 miliony Euro obrotu w 2012 roku). Obrót rozkłada się następująco:

– 63% wygenerowanych przychodów przypada na świadczone w ramach firmy usługi (pośrednictwo w wynajmie powierzchni, doradztwo, wyceny, zarządzanie nieruchomościami oraz doradztwo inwestycyjne) oraz 37% na działalność deweloperską (w sektorach mieszkaniowym i komercyjnym).

– 54% wartości przychodów zostało wygenerowanych na rynku francuskim, a 46% na pozostałych rynkach (w tym 19% UK, 13% Niemcy i 7% Włochy).

– 38% przychodów przypada na usługi świadczone dla stałej bazy klientów w zakresie doradztwa, wycen, zarządzania nieruchomościami oraz doradztwa inwestycyjnego.

Biznes w większości skupiony jest na sektorze nieruchomości komercyjnych – 84% przychodów. Tylko 16% obrotu przypada na sektor nieruchomości mieszkaniowych.