Ruszyła produkcja nowej ŠKODY FABII

0

Pierwsze egzemplarze nowej SKODY FABII właśnie opuściły linię produkcyjną i wkrótce trafią do klientów. Od 1999 roku ŠKODA FABIA jest jednym z najpopularniejszych modeli samochodów – nie tylko w Polsce, ale i na wielu europejskich rynkach.

skoda fabia– Produkcja ŠKODY FABII rozpoczęła się niemal 20 lat temu. Teraz najnowsza wersja najpopularniejszego modelu w naszej ofercie będzie korzystać z wysokich standardów jakości, jakie oferuje główna fabryka ŠKODY – Mladá Boleslav. FABIA z nowym designem i nowoczesnymi technologicznymi rozwiązaniami jest gotowa na nowe wyzwania – mówi Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu ŠKODA ds. Produkcji i Logistyki.

Od 1999 roku ŠKODA FABIA jest jednym z najpopularniejszych modeli samochodów. Po ŠKODZIE OCTAVII to drugi najchętniej wybierany model producenta, oferowany w dwóch wariantach: FABIA hatchback i FABIA COMBI. Pierwsza generacja trafiła do 1 790 000 klientów, równie imponujący wynik osiągnął jej następca z wynikiem 1 710 000 dostaw. W czerwcu 2017 roku fabrykę producenta opuściło pół miliona aut z trzeciej generacji.

Największym rynkiem sprzedaży ŠKODY FABIA są Niemcy, gdzie od premiery pierwszej wersji w 1999 roku dostarczono 761 800 pojazdów. Na rynku czeskim osiągnięty wynik to 540 300 sprzedanych aut. Trzecie miejsce zajmuje Wielka Brytania, gdzie po ulicach jeździ 335 200 tych pojazdów, a tuż za nią znalazła się Polska z wynikiem 314 000 samochodów.

Perspektywy dalszych sukcesów modelu są szczególnie duże dzięki wdrożonym nowym rozwiązaniom. Nowa ŠKODA FABIA zyskała bogatsze wyposażenie standardowe i będzie teraz dostępna m.in. z nowymi reflektorami ze światłami do jazdy dziennej LED, systemem wspomagania ruszania pod wzniesienia Hill Hold Control oraz funkcją Easy Light Assist odpowiedzialną za automatyczne włączenie świateł mijania.

Czytaj również:  Cezary Piekarski szefem zespołu ds. zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem w Standard Chartered