Rynek kupna mieszkań na wynajem coraz atrakcyjniejszy

1
Mzuri Investments – specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości na wynajem – zakończyła pierwszy etap gruntownego remontu kamienicy przy ul. Pabianickiej 35 w Łodzi

Mzuri Investments – specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości na wynajem –  zakończyła pierwszy etap gruntownego remontu kamienicy przy ul. Pabianickiej 35 w Łodzi. Wszystkie powstałe mieszkania zostały od razu sprzedane celem wynajmu.

Kamienica została kupiona od prywatnego właściciela przez firmę Mzuri Investments 30 pażdziernika 2013 roku. Po uprawomocnieniu pozwoleń na budowę, remont kamienicy ruszył latem 2014 roku. – Znacząco podnieśliśmy standard – mówi Jarosław Kalinowski, Dyrektor ds. Budowlanych w firmie Mzuri Investments – W momencie zakupu nie było centralnego ogrzewania, brakowało wygód, w kamienicy były stare instalacje, przeciekający dach i wiele innych niedogodności – dodaje Kalinowski. Dziś kamienica ma nowy dach, nowe instalacje, ciepło miejskie i własny węzeł cieplny, elewacja została ocieplona, wszystkie okna wymienione, a wjazdu na posesję strzeże brama. – Wprowadziliśmy tę kamienicę w XXI wiek. Mieszkańcom zapewnimy elegancki, schludny i wygodny standard życia – chwali się Kalinowski. Lokale miały bardzo atrakcyjne ceny – najtańsze 14-metrowe kawalerki kosztowały ok. 75.000 zł w standardzie „pod klucz”, czyli łącznie z wyposażeniem kuchni, łazienki (również w AGD) oraz umeblowaniem  – Zależało nam nie tyle na zarobku, ile na rozbudowaniu bazy mieszkań na wynajem w Łodzi. Wydaje nam się, że jest to ważne dla przyszłości miasta – tłumaczy Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri Investments.

Łódź jest atrakcyjnym miejscem na inwestycje w mieszkania na wynajem – jest trzecim największym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i jednym z największych w kraju ośrodków akademickich. Leży w centrum Polski przy skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad, co wróży dobrze jej rozwojowi, zwłaszcza po ukończeniu połączenia północ – południe i obwodnicy miasta. – Wbrew obiegowym opiniom saldo migracji z Łodzi to jedynie minus 1643 osoby rocznie (znacznie mniej niż np. w Poznaniu – minus 2310 osób). W dodatku ok. 80 proc. osób opuszczających Łódź przenosi się do jej miast satelickich pracując i wydając pieniądze w Łodzi. Cała metropolia łódzka jest przy tym obszarem w miarę stabilnym demograficznie – wyjaśnia Kaźmierczak. Łódź przyciąga coraz więcej inwestycji, w tym z sektora SSC/BPO, który dla inwestorów w mieszkania jest szczególnie atrakcyjny, gdyż jego pracownicy z reguły raczej wynajmują niż kupują swoje mieszkania.

Znaleźli się już pierwsi chętni najemcy, którzy zarezerwowali mieszkania, zachęceni niskimi cenami najmu oferowanymi przez Mzuri. – Najtańsze mieszkanie można wynająć w kamienicy przy Pabianickiej już za 590 zł miesięcznie (w tym opłaty) – wyjaśnia Krzysztof Bystrosz, wiceprezes Mzuri i rodowity Łodzianin – Jest to bardzo atrakcyjna cena dla mieszkań w tej okolicy i w tak dobrym standardzie. Pierwsi najemcy wprowadzą się do mieszkań już w czerwcu.

Zachęcone sukcesem Pabianickiej, Mzuri Investments, jest w trakcie nabywania kolejnej kamienicy przy ul. Targowej w Łodzi. Tym razem działając jako udziałowiec Mzuri CFI 1, czyli platformy grupowego inwestowania w nieruchomości, którego pionierem w Polsce jest Mzuri CFI. Mzuri CFI ma na celowniku kolejne łódzkie kamienice.