Rynek marek premium bije rekordy. Najlepsze samochody dla prezesa

0

Już dwa lata temu odnotowano w Polce rekordową liczbą rejestracji samochodów klasy premium. Wtedy dynamika wzrostu rok do roku wyniosła 28 proc. Rok 2016 przyniósł kolejne wzrosty.

W 2014 roku wartość obszaru związanego ze sprzedażą samochodów luksusowych została oszacowana na 5,6 mld złotych. Specjaliści uznali również, że jest on najbardziej stabilną częścią rynku samochodów osobowych w naszym kraju.

W pierwszym kwartale 2016 roku liczba samochodów zarejestrowanych w tym segmencie wzrosła o 33 proc., podczas gdy sprzedaż marek popularnych odnotowała dynamikę na poziomie 12 proc – pokazują dane PZPM.

Najnowsze dane przedstawione przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego pokazały, że segment najdroższych i najbardziej luksusowych samochodów bije kolejne rekordy. W pierwszej połowie 2016 roku rejestracje marek premium wzrosły w porównaniu z 2015 rokiem o 31 proc., podczas gdy sprzedaż marek popularnych o 17 proc. Dane pokazują wyraźną dominację klientów instytucjonalnych (86 proc.), ale odnotowano również wzrost rejestracji pojazdów zakupionych przez klientów indywidualnych (26 proc.).

Segment samochodów luksusowych i klasy premium nie traci, co więcej wciąż się rozwija. Nic więc dziwnego, że wielu producentów – nawet tych, którzy do tej pory nie mieli w swojej ofercie takiego modelu, dostosowuje swoją ofertę do oczekiwań klientów. Przedstawiamy pięć propozycji najlepszych luksusowych samochodów „dla prezesa”.

Lexus LS 600h L

Przedłużona wersja najpotężniejszego na świecie sedana z napędem w pełni hybrydowym mierzy ponad 5,2 metra! Pod maską limuzyny znajduje się pięciolitrowy silnik V8, który do pary z silnikiem elektrycznym oferuje 445 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 520 Nm. Napęd przekazywany jest oczywiście na cztery koła.

Lexus LS 600h L
Lexus LS 600h L

„Mobilne biuro” Lexusa zostało maksymalnie wyciszone. Inżynierowie zadbali o to, aby nawet takie detale jak owiewki w ramkach lusterek, obramówki tylnych świateł, czy aluminiowe felgi i konstrukcja podwozia minimalizowały szum powietrza podczas jazdy. Dzięki temu nawet przy wysokich prędkościach pasażerowie mogą swobodnie rozmawiać.

Czytaj również:  Premiery nowych modeli napędzają sprzedaż w salonach. Polacy kupują coraz więcej hybryd i samochodów elektrycznych

Takim samochodem nie wypada podróżować inaczej, niż na tylnej kanapie. Ta została wyposażona nie tylko w panel do kontroli multimediów, ale i w masażer sterowany pilotem. Warto wspomnieć również o jonizowanym powietrzu i drewnianych wykończeniach, których wytworzenie zajmuje 38 dni!

Cena to około 627 tys. zł

Maserati Quattroporte GTS

Flagowy włoski model może kojarzyć się z  dobrze skrojonym garniturem. Jego najnowsza odsłona została zaprezentowana w 2013 roku i jest dziełem byłego projektanta Pininfariny. Topowa odmiana została wyposażona w silnik V8 bi-turbo o pojemności 3,8 litra i mocy 530 KM.

Maserati Quattroporte GTS
Maserati Quattroporte GTS

Wnętrze samochodu to klasyka, jednak nie zabraknie tu również nowych technologii. Ręczne wykończenia, regulowane pedały i 15-głośnikowy system audio dopełniają całości.

Cena to około 797 tys. zł.

Porsche Panamera Turbo