Stacy Ligas na czele KPMG w Polsce

0
Stacy Ligas, KPMG
Stacy Ligas, KPMG

Z dniem 1 października br. Stacy Ligas obejmuje funkcję Senior Partnera KPMG w Polsce.

Stacy Ligas rozpoczęła swoją karierę zawodową w Stanach Zjednoczonych i dołączyła do zespołu KPMG w Polsce w 2000 roku. Od 2011 roku była Dyrektorem Zarządzającym Departamentem Audytu Instytucji Finansowych, a od 2015 roku kierowała Zespołem Sektora Usług Finansowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, jednocześnie pełniąc funkcję Członka Zarządu KPMG w Polsce.

Jako osobowość rynku finansowego jest dobrze znana w środowisku finansowym w Polsce, w tym instytucjom nadzorującym ten rynek, wielu globalnym organizacjom i przedsiębiorstwom, oraz największym podmiotom sektora finansowego działającym w Polsce włączając towarzystwa ubezpieczeniowe, banki, firmy leasingowe i firmy faktoringowe, dla których prowadziła między innymi projekty audytowe, regulacyjne i doradcze. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie projektów typu due diligence, doradztwa post-transakcyjnego, transakcji podziału banków, zbycia oraz transakcji obniżenia udziałów, jak również transakcji IPO i papierów wartościowych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Kierowała zespołami przeprowadzającymi transakcje połączenia największych banków i ubezpieczycieli w Polsce. Była odpowiedzialna za liczne przeglądy portfeli kredytowych na rynku lokalnym, jak również wdrożenie Międzynarodowych Standardów Rachunkowości oraz przeprowadzanie badania procesów kontroli wewnętrznej zgodnie ze standardami PCAOB.

Klientom i współpracownikom znana jest jako osoba dynamiczna, innowacyjna w działaniach, z szerokim spektrum zainteresowań, otwarta na świat oraz ludzi. Jej energia, pozytywne myślenie, dbałość o najwyższą jakość usług i etos pracy, skrupulatność oraz wiara w sukces KPMG stanowią trwałe podwaliny do rozwoju firmy.

To dla mnie zaszczyt, że firma postawiła na moje doświadczenie i wizję jej rozwoju. Wierzę, że KPMG jest najlepszym wyborem dla naszych klientów i pracowników. To wielkie wyróżnienie móc kierować jedną z firm stowarzyszonych w globalnej sieci, będącej liderem rynku, która właśnie rozpoczyna 30. rok działalności w Polsce. Dziękuję Andrzejowi Ścisłowskiemu za wiele lat ciężkiej pracy. Pozostaje nadal bardzo ważną osobą dla organizacji i zawsze chętnie skorzystam z jego wiedzy i porad zarządczych – powiedziała Stacy Ligas po objęciu funkcji Senior Partnera KPMG w Polsce.

Czytaj również:  Nethansa - polska sztuczna inteligencja pomoże niemieckim firmom

Andrzej Ścisłowski, ustępujący Senior Partner KPMG w Polsce odnosząc się do nominacji Stacy Ligas powiedział: Gratuluję Stacy! Przed nią wiele wyzwań, bo czasy dla biznesu audytorsko-doradczego stają się coraz trudniejsze, ale Stacy na pewno sobie poradzi. Jej pasja i zaangażowanie są najlepszym gwarantem dobrego kierowania firmą! Ja pozostanę blisko związany z firmą jako emerytowany Senior Partner. Skoncentruję się na rozwoju działalności Fundacji KPMG, której jestem współfundatorem.