Sytuacja przedsiębiorstw budowlano montażowych nadal niekorzystna

remont

Jak donosi Główny Urząd Statystyczny sytuacja gospodarcza przedsiębiorstw budowlano montażowych oceniana jest w lutym bardziej pesymistycznie niż w ubiegłym miesiącu. Najbardziej negatywne oceny zgłaszają jednostki mikro i małe oraz prowadzący roboty budowlane specjalistyczne. Jedynie przedsiębiorstwa duże oceniają swoją sytuację gospodarczą pozytywnie, choć gorzej niż w styczniu.

W lutym przedsiębiorstwa odnotowują podobne jak przed miesiącem zmniejszenie portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe. Największy spadek portfela zamówień sygnalizują jednostki mikro i małe oraz prowadzący roboty budowlane specjalistyczne.

Produkcja budowlano-montażowa jest w lutym oceniana niekorzystnie, podobnie jak w styczniu. Największy spadek produkcji odnotowywany jest w jednostkach małych oraz przez prowadzących roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej. W lutym oceny bieżącej sytuacji finansowej są niekorzystne i gorsze niż w ubiegłym miesiącu. Swoją sytuację finansową najbardziej pesymistycznie oceniają jednostki mikro i małe oraz prowadzący roboty budowlane specjalistyczne.

W lutym nieznacznie zwiększają się trudności w terminowym ściąganiu płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Największe opóźnienia są sygnalizowane przez dyrektorów przedsiębiorstw mikro oraz przez prowadzących roboty budowlane specjalistyczne.