Union Investment za 21 mln euro przejął budynek Cinema City w łódzkiej Manufakturze

0

Union Investment przejął budynek kina Cinema City o łącznej powierzchni ok. 7 400 m2 w łódzkiej Manufakturze. Samo centrum handlowe znajduje się
w portfelu funduszu już od 2012 roku. Przejęty obiekt powiększy powierzchnię najmu całego obiektu do ponad 100 000 m2. Wartość transakcji wyniosła ok. 21 milionów euro.

Cinema City Lodz_Union Investment

Dzięki zakupowi budynku, w którym znajduje się multipleks Cinema City wartość całej łódzkiej inwestycji Union Investment wzrośnie do ok. 470 milionów euro. W przyszłości kino i centrum handlowe Manufaktura zostaną połączone w jedno aktywo, który wejdzie na stałe do portfolio jednego z funduszy otwartych Union Investment. . Sprzedający, należący do grupy Global City Holdings, jest jednocześnie długoterminowym najemcą obiektu.

Centrum handlowe Manufaktura to jedna z naszych najbardziej udanych inwestycji handlowych. Powiększenie naszego obiektu pozwoli nam jeszcze bardziej skorzystać z możliwości jakie daje Manufaktura i jej atrakcyjna lokalizacja – mówi Henrike Waldburg, dyrektor zarządzania inwestycjami w handlu detalicznym w Union Investment Real Estate GmbH.

Manufaktura składa się z kompleksu 11 zabytkowych budynków z cegły. Poza szeroką ofertą handlową – w obiekcie znajduje się ok. 300 sklepów – w obiekcie regularnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne takie jak koncerty czy spektakle plenerowe.

Cinema City zapewnia przestrzeń dla łącznie ok. 3 100 widzów. Kino otwarte zostało w 2006 r. i od tego czasu było regularnie modernizowane. Dzisiaj obiekt może pochwalić się jedną z najnowocześniejszych technologii, w tym ekran IMAX 3D.

Centrum handlowe i kino zapewnia dostęp do usług ok. 2,5 mln mieszkańców aglomeracji łódzkiej i sąsiadujących z nią obszarów.

Czytaj również:  Od porozumienia hurtowników do największej polskiej sieci franczyzowej. Obchody 25-lecia PSH Lewiatan