Urlop przez internet, czyli wygodna rezerwacja

wakacje

Planując urlop, pierwszą czynnością, której musimy dokonać jest rezerwacja noclegu. Jest to już dla nas rzeczą naturalną, że czynność tą robimy szybko, przez internet. Dzięki dzisiejszej nowoczesnej technologii rezerwacja online stała się prosta, a co najważniejsze, bezpieczna.

Jeszcze całkiem niedawno planowanie wakacji było wiele trudniejsze, dłuższe i nieco skomplikowane.  Wybierając się do biura podróży musieliśmy być przygotowani na wszystkie możliwe pytania. Jaki budżet? Jaki cel podróży? Jakie wymagania? Jakie wyżywienie? I wiele, wiele innych pytań, którym musieliśmy stawić czoła. Potem następowało długie czekanie, podczas którego nasza pani konsultantka wybierała się na mozolne poszukiwania odpowiedniego dla naszych wymagań urlopu.  W dzisiejszych czasach wystarczy parę klików myszką i bramy do urlopowego szczęścia zaczynają się otwierać, włączając countdown do dnia wyjazdu.

We need the speed, czyli rezerwacja w trybie turbo

Pierwszy krok to sama rezerwacja online. To, co ją wyróżnia, to przede wszystkim szybkość. Wystarczy, że włączymy stronę, na której chcemy dokonać rezerwacji hotelu, domku letniskowego, apartamentu lub choćby schroniska. Następnym krokiem jest wypełnienie paru okienek na portalu, zaznaczenie istotnych dla nas opcji, takich jak ilość noclegów lub tryb wyżywienia, po czym możemy już tylko nacisnąć „Ok” i już pokazują nam się wszystkie miejsca, które idealnie spełniają nasze wymagania. Wybieramy najlepsze dla nas rozwiązanie, wpisujemy nasze dane osobowe i, w tym momencie, dzieli nas jeszcze tylko jeden klik od zakończenia procesu rezerwacji. Po zatwierdzeniu rezerwacji powinniśmy dostać mailowe potwierdzenie zabukowanego wypoczynku. I to jest właśnie pierwszy moment, kiedy możemy zacząć się cieszyć i odliczać dni do nadchodzących wakacji!

Filtry, czyli precyzja doskonałości

Większość z nas zna je bardzo dobrze. Niekoniecznie w postaci oczyszczaczy wody, choć ich zadanie na portalach internetowych jest podobne do tych nam powszechnie znanych. Odseparowują one niepożądane informacje, wyłaniając tylko te dla nas znaczące. Dokładnie tak samo dzieje się przy dokonywaniu rezerwacji urlopowej. Z pomocą pierwszego filtra wybieramy tylko te miejsca podróży, które nas interesują. Mamy zamiar wybrać się do Hiszpanii, nie interesuje nas Turcja. Dalej filtrujemy przybliżone miejsce naszego celu, według miasta ewentualnie odległości. Jeśli jest nam obojętne, gdzie dokładnie chcemy się wybrać, zostawiamy niewypełnione pole. Następnym krokiem jest ograniczenie się do daty lub okresu, w których mamy zamiar wybrać się na wycieczkę, ilość podróżujących z nami oraz rodzaj wyżywienia. Dla wymagających istnieje również możliwość jeszcze dokładnieszego, bardziej szczegółowego filtrowania w wyszukiwanych wynikach np. hotel na plaży, typ pokoju, posiadanie Wi-Fi i wiele innych mniej lub bardziej istotnych detali. Bardzo praktyczną opcją jest również sortowanie. Docenią ją szczególnie osoby kładące dużą wagę na cenę. Jednym z takich portali turystycznych jest Neckermann.pl. Znajdziesz tam dokładnie to, czego szukasz. Dla pewności masz szansę również na przeczytanie opinii poprzednich klientów. Dzięki temu, jesteś w stanie uniknąć niemiłych niespodzianek.

Luksusowe wakacje za grosze

Wiele portali urlopowych oferuje swoim uzytkownikom niesamowite, luksusowe opcje, w mega konkurencyjnych cenach. Oprócz słynnego już Last Minute, coraz modniejsza staje się zakładka First Minute. Znajdziesz w niej luksusowe kurorty, które możesz zarezerwować nawet o 50% taniej, na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Dla osób, które swój urlop planują z dużym wyprzedzeniem, taka opcja na pewno będzie kusząca. Dodatkowo, coraz częściej mamy możliwość wykupienia wersji All-Inclusive. Oznacza to, że w cenie wycieczki, oprócz nocelgu, wliczone są także posiłki oraz wszystkie atrakcje, które hotel/pensjonat posiada tj. baseny, SPA, a nawet dyskoteki czy imprezy tematyczne.

Wycieczka wybrana? Świetnie! W takim razie pozostało tylko pakowanie walizek i w drogę. Jeżeli szukasz więcej inspiracji wystarczy, że klikniesz tutaj.

Życzymy udanego urlopu!