Wyścigi konne na ekranie – czyli wirtualne sporty w 2022 roku

Wyścigi konne to jeden z najstarszych sportów na świecie. W związku z tym nie może dziwić fakt, że dyscyplina ta znalazła swoje odzwierciedlenie w zakładach cyfrowych u wielu bukmacherów. Przykłady wirtualnych sportów uwzględniają również piłkę nożną, koszykówkę, tenis, wyścigi samochodowe, czy żużel, ale to wyścigi konne wiodą prym ze względu na nowoczesną szatę graficzną i niemal idealne odwzorowanie symulacji w technologii 3D.

Czym są wirtualne wyścigi konne?

Cyfrowe wyścigi konne jako przykład wirtualnych sportów to symulacja prawdziwych wyścigów, w których rywalizują ze sobą fikcyjne konie i dżokeje na stworzonych komputerowo torach. Dwie główne cechy, które łączą wirtualne wyścigi z tymi odbywającymi się w czasie rzeczywistym to możliwość obstawiania zakładów na konie przed wyścigiem, a następnie oglądania cyfrowych zmagań.

Wirtualne sporty zyskują coraz bardziej na popularności dzięki postępowi technologicznemu oraz możliwości obstawiania zakładów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Polscy legalni bukmacherzy od lat starają się urozmaicać ofertę na wirtualne sporty, a konkurencja sprawia, że firmy bukmacherskie często wprowadzają specjalne bonusy i promocje dla fanów tego rodzaju zakładów. Sprawdź zatem, który bukmacher bonus bez depozytu ma w swoim pakiecie powitalnym dla nowych graczy. Dzięki niemu dostajesz możliwość sprawdzenia funkcjonalności i oferty bukmachera bez angażowania własnych środków pieniężnych.

Jak działają wirtualne wyścigi konne?

Na początek warto wspomnieć, że o wynikach w wirtualnych wyścigach konnych nie decydują złożone zmienne, które mają wpływ na rezultat w tradycyjnej rywalizacji, takie jak forma konia lub dżokeja, rodzaj terenu, pogoda, układ toru czy jego długość. Zamiast tego o wyścigu decyduje udoskonalony algorytm komputerowy, który oblicza kolejność ukończenia wyścigu. Szanse wirtualnego konia to w dużej mierze jedyny czynnik, który daje wgląd w to, jak będzie się prezentował w rywalizacji. Konie z niższymi kursami mają większe szanse na wygraną, podczas gdy konie z dużymi kursami mają adekwatnie mniejsze szanse na zwycięstwo. Kursy w wirtualnych wyścigach konnych zawsze są stałe, co oznacza, że bukmacher kontroluje wystawiane zakłady i ma przewagę nad obstawiającymi.

Wirtualne a prawdziwe wyścigi konne

Jeśli chodzi o obstawianie wirtualnych wyścigów konnych, oczekiwanie na rozpoczęcie wydarzenia nigdy nie jest problemem. Rynki zakładów są otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przeważnie wyścigi trwają maksymalnie minutę lub dwie, dzięki czemu typerzy w ciągu godziny są w stanie postawić nawet kilkanaście zakładów. Wszystko odbywa się błyskawicznie, włącznie z rozliczaniem zakładów. Możesz spodziewać się, że pieniądze trafią na Twoje konto gracza natychmiast po wyłonieniu zwycięzcy wyścigu. Nie trzeba się zatem martwić o to, aż osoby odpowiedzialne za zakłady wyłonią wygranego i przeanalizują rezultat w powtórkach. W wirtualnych wyścigach konnych wszystko odbywa się od razu.

Nie powinieneś się również przejmować, jeśli oglądanie prawdziwych wyścigów sprawia ci niesamowitą radość i lubisz spędzać wolny czas na analizowaniu zmagań sporowców oraz typowaniu zakładów. Oszałamiająca grafika cyfrowa w dzisiejszych czasach pozwala doświadczyć bardzo realistycznych wyścigów w uroczej scenerii. Przy tych wszystkich graficznych symulacjach i szybkich zakładach, niemal nie zauważysz, że stawiasz na cyfrową wersję tego sportu. Co więcej, wszystkie przykłady wirtualnych sportów, w tym cyfrowe wyścigi konne nie potrzebują wybitnej znajomości koni, aby zacząć typować. Po prostu włączasz odpowiednią kategorię na stronie bukmachera lub w aplikacji mobilnej, wybierasz konia, który Twoim zdaniem zwycięży lub uzyska dobrą lokatę, a następnie stawiasz zakład za daną kwotę.

Rodzaje zakładów w wirtualnych wyścigach konnych

Przykłady wirtualnych sportów takich jak wyścigi konne można znaleźć praktycznie u każdego legalnego bukmachera w Polsce. Nie każdy jednak ma taką samą ofertę, dlatego warto szukać tych, którzy gwarantują minimum kilka rodzajów zakładów. Warto także sprawdzać regulamin, czy jest możliwość tworzenia kuponów akumulowanych, które dają szansę na większe wygrane, ale zarazem zmniejszają szansę powodzenia. Jakie rodzaje rynków zdarzeń możesz znaleźć w serwisach bukmacherskich?

  • Zakład tradycyjny – najpopularniejszy rodzaj zakładów we wszystkich przykładach wirtualnych sportów. Jeśli wybrany przez Ciebie koń triumfuje w wyścigu, wygrywasz swój zakład,
  • Porządek – zakład, w którym należy poprawnie wskazać dwa konie, które przekroczą linię mety jako pierwsze. Ważną kwestią jest to, że kolejność nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Ten rodzaj zakładów sprawdza się, jeśli mamy upatrzonych dwóch faworytów wyścigu, ale nie jesteśmy pewni, który wygra,
  • Dwójka, trójka, czwórka – w tych zakładach wskazujemy dwa, trzy lub cztery konie, które okażą się najlepsze. Jest to jeden z najtrudniejszych rodzajów zakładów, ponieważ wchodzi tutaj w grę kolejność koni.

Czy możesz czerpać zyski z wirtualnych wyścigów konnych?

Na dłuższą metę raczej nie jest to możliwe. W przeciwieństwie do tradycyjnych wyścigów konnych, w których bukmacherzy mogą popełniać i popełniają błędy w kursach, przykłady wirtualnych sportów oparte są na komputerowych algorytmach, dlatego firmy bukmacherskie mają znaczną przewagę nad użytkownikami.

Czy różne przykłady wirtualnych sportów nie są oszustwem?

Fakt, że bukmacherzy mają całkowitą kontrolę nad procesem wirtualnych wyścigów, od przyjmowania zakładów po decydowanie o wyniku rywalizacji cyfrowych koni, wzbudza w użytkownikach podejrzenie, że ten rodzaj rozrywki jest zwykłą „ściemą”. Niektórzy wierzą, że gdy wpłacą środki na konto gracza i obstawią zwycięstwo danego konia, bukmacherzy podejmą wszelkie kroki, aby to inny wirtualny koń wygrał wyścig, a w rezultacie spowodował utratę pieniędzy. Rozwiewając wszelkie wątpliwości w tej kwestii, ten rodzaj manipulacji jest mało prawdopodobny. Serwisy bukmacherskie są regulowane i kontrolowane przez zewnętrzne komisje hazardowe i mogą stracić licencję, jeśli zostaną przyłapane na podstępnych działaniach przeciwko klientom. Nie wspominając już o złej opinii publicznej, z jaką musiałyby się borykać.