Akcjonariusze GK IMMOBILE S.A. zdecydowali o wypłacie ponad 4,5 mln zł dywidendy

0

Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. wypłaci akcjonariuszom 4,52 mln zł dywidendy, co oznacza, że dywidenda na jedną akcję wyniesie 0,06 zł. Według kursu zamknięcia z 30 czerwca daje to 1,6 proc. stopy dywidendy. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wybrało również dwóch nowych członków Rady Nadzorczej. Dzień po WZA odbył się Dzień Inwestora. W obu wydarzeniach wzięło udział ponad 80 inwestorów.

Akcjonariusze GK IMMOBILE S.A. zdecydowali o wypłacie dywidendy, zgodnie z rekomendacją Zarządu, Spółka wypłaci 4,52 mln zł z kapitału zapasowego z niepodzielonych zysków z lat ubiegłych. Dzień dywidendy wyznaczono na 31 sierpnia, natomiast jej wypłata nastąpi 30 września. To druga z rzędu dywidenda w giełdowej historii Spółki.

 „Nasi akcjonariusze są dla nas niezmiernie ważni, dzięki ich zaangażowaniu możemy realizować strategię i cele biznesowe. Dlatego chcemy, aby partycypowali w naszych sukcesach i po raz kolejny dzielimy się z nimi dywidendą. Chcemy być spółką dywidendową i również w przyszłości dzielić się zyskiem z akcjonariuszami.” – powiedział Rafał Jerzy, prezes zarządu GK IMMOBILE.

W trosce o wysoką frekwencję inwestorów indywidualnych na Walnym Zgromadzeniu, Zarząd Spółki pierwszy raz zorganizował Dzień Inwestora. Podczas dwudniowego wydarzenia inwestorzy mieli możliwość poznać przedstawicieli spółek z Grupy IMMOBILE oraz zobaczyć aktywa Grupy. 1 lipca uczestnicy odwiedzili zakład produkcji systemów przeładunkowych w Koronowie, plac budowy inwestycji deweloperskiej Platanowy Park i biurowca IMMOBILE K3 w Bydgoszczy oraz hale produkcyjne Makrum. Inwestorzy zapoznali się również z ofertą systemów parkingowych Modulo.

„Od kilku lat budujemy relacje z inwestorami indywidualnymi i angażujemy ich w życie Grupy. W tym roku połączyliśmy Walne Zgromadzenie z Dniem Inwestora, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć najważniejsze aktywa Grupy zlokalizowane w okolicach Bydgoszczy. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem inwestorów i z pewnością będziemy kontynuować nasze działania.” – dodał Rafał Jerzy.

Walne Zgromadzenie odbyło się 30 czerwca w należącym do Grupy hotelu Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy. Uczestniczyło w nim ponad 60 osób, w tym 40 akcjonariuszy z łączną liczbą 40 899 615 głosów. W jego trakcie Akcjonariusze m.in. powołali do składu Rady Nadzorczej Roberta Dziubłowskiego i Andrzeja Paczuskiego oraz udzielili absolutorium członkom Zarządu i Rady Nadzorczej.

Czytaj również:  Grupa PZU: rekordowa sprzedaż, ponad miliard zysku