Bitcoin odzyskuje większość swoich strat po załamaniu cen

bitcoin kryptowaluty

Ubiegły tydzień był trudny dla bitcoina, poprzez kontynuację spadków od jego ATH, zaostrzone dodatkowo przez obawy dotyczące wariantu Omicron pod koniec tygodnia, i kończąc decyzją Indii dotycząca zakazu kryptoaktywów, która również spowodowała spadek cen. Cena jednak odrobiła znaczną część strat po piątkowym załamaniu.

Bitcoin rozpoczął tydzień na poziomie około 58 000 dolarów i na tym poziomie utrzymywał się w ciągu tygodnia. W czwartek kryptowaluta zbliżyła się do 59 000 dolarów, zanim została

mocno dotknięta przez obawy inwestorów dotyczące wariantu Omicron. BTC spadł do poziomu 53 404 dolarów, ale wzrósł w ciągu weekendu i obecnie jest wyceniany z powrotem powyżej 57 000 dolarów.

Ethereum również stanął w obliczu niestabilnego tygodnia, spadając poniżej 4000 dolarów w obliczu obaw dotyczących Omicron – cena spadła o ponad 10 proc. Kryptowaluta rozpoczęła tydzień poniżej 4400 dolarów, po czym spadła do blisko 4000 dolarów, zanim w czwartek osiągnęłą najwyższy poziom 4481 dolarów. Załamanie ceny w piątek spowodowało, że jego wartość spadła do 3 944 dolarów, ale w ciągu weekendu odzyskała nieco swoją pozycję, obecnie notując poziom powyżej 4 300 dolarów.

Simon Peters, analityk kryptowalut w eToro