Deloitte wzmacnia i rozwija sektor instytucji finansowych

Deloitte rozwija się i wzmacnia swoje struktury w Warszawie

Wiesław Thor objął funkcję Doradcy Zarządu w firmie doradczej Deloitte. Jego dołączenie do zespołu wiąże się z dalszym rozwojem sektora instytucji finansowych. Deloitte tym samym umacnia pozycję najbardziej wszechstronnego dostawcy usług w tym zakresie w całym regionie Środkowej Europy.

Wiesław Thor będzie wspierał dział usług dla sektora finansowego, wykorzystując swe bogate doświadczenie w bankowości, które zdobył przede wszystkim w BRE Banku, gdzie przez wiele lat był Wiceprezesem ds. Zarządzania Ryzykiem. „To dla nas zaszczyt, że ekspert rynków finansowych takiej klasy dołącza do naszego zespołu. Celem naszej działalności jest dostarczanie klientom szerokiego i zintegrowanego portfela usług w sektorze instytucji finansowych, a doświadczenie Wiesława Thora zdobyte przez wiele lat w bankowości jest atutem nie do przecenienia” – mówi Zbigniew Szczerbetka, Partner Deloitte, Lider Sektora Instytucji Finansowych w Polsce i w Europie Środkowej.

Wiesław Thor jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz programów szkoleniowych w South Carolina Business School oraz McIntire University Business School. Po uzyskaniu dyplomu, został asystentem w Instytucie Nauk Ekonomicznych przy Polskiej Akademii Nauk. Karierę w BRE Banku rozpoczął w 1990 roku. Siedem lat później został Dyrektorem Działu Kredytowego, a w roku 2000 Dyrektorem ds. Zarządzania Ryzykiem. W roku 2002, wkrótce po objęciu stanowiska Dyrektora Zarządzającego w Banku Handlowym, został powołany na Członka Zarządu BRE Banku. Do 2013 roku piastował w tej instytucji stanowisko Dyrektora Działu Kredytowego i Wiceprezesa Zarządu.

W kwietniu 2013 roku został powołany do Rady Nadzorczej mBanku. Obecnie jest także wykładowcą Warszawskiego Instytutu Bankowości i SGH.