Dzisiaj otwarcie hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu

Otwarcie -DoubleTree by Hilton Wroclaw

DoubleTree by Hilton Wroclaw, mieści się w pięciopiętrowym, wyróżniającym się niezwykłą formą architektoniczną kompleksie OVO Wrocław. Jego charakterystyczna bryła stanowi rewolucję w projektowaniu inwestycji w polskich miastach. Reprezentacyjny hotel dołącza do grona trzech obiektów DoubleTree by Hilton działających w Polsce i 70 innych zlokalizowanych w różnych regionach Europy. 

Oferując 189 wysokiej klasy pokoi i apartamentów, w tym apartament prezydencki z atrakcyjnym widokiem na park Słowackiego, a także nowoczesny Executive Lounge, hotel wychodzi naprzeciw potrzebom gości biznesowych. Zbudowany według oryginalnego projektu budynek znajduje się w centrum Wrocławia, blisko Rynku, na ulicy Podwale. Nowoczesny i elegancki obiekt, zaprojektowany przez uznaną pracownię GSARCH-Gottesman Szmelcman, harmonijnie łączy zakrzywione linie elewacji ze stylowym minimalizmem wnętrz.

Stolica Dolnego Śląska, czwarte miasto w Polsce pod względem wielkości, jest idealnym miejscem dla tych, którzy podróżując szukają czegoś nieszablonowego. Wrocław, znany jako miasto stu mostów, oddycha historią. Ponad 300 rozsianych po całym mieście figurek krasnali – symboli legendarnego ruchu politycznego – stało się pełnoprawną atrakcją turystyczną.

To niezwykłe miasto, będące Europejską Stolicą Kultury 2016, szybko staje się popularnym celem podróży mieszkańców krajów ościennych i wielu innych. Z hotelu szybko dotrzemy na piechotę do Muzeum Architektury oraz usytuowanych w starej części miasta Rynku
i Ostrowa Tumskiego, natomiast poruszając się samochodem lub komunikacją miejską, w niedługim czasie dojedziemy do znajdujących się na liście obiektów UNESCO Hali Stulecia
i Centrum Kongresowego. Wszystko to sprawia, że DoubleTree by Hilton Wroclaw jest również doskonałym miejscem dla osób podróżujących dla przyjemności, zainteresowanych eksplorowaniem nowych miejsc. Goście pragnący relaksu skorzystają ze SPA, klubu fitness
i basenu, które zostaną udostępnione później w tym roku. Będą bezpośrednio połączone z hotelowymi pokojami za pomocą windy.

„DoubleTree by Hilton Wroclaw oferuje gościom serdeczną atmosferę i gościnność, obecne we wszystkich obiektach działających pod marką Hilton, czego wyrazem jest ciepłe ciastko czekoladowe na powitanie, ale też miła obsługa i opieka podczas całego pobytu w hotelu. Idealna lokalizacja oraz wysokiej jakości wystrój i walory architektoniczne sprawiają, że hotel jest najlepszym wyborem dla osób podróżujących do największego miasta zachodniej Polski” – mówi Dianna Vaughan, Dyrektor Globalny marek DoubleTree by Hilton & Curio – A Collection by Hilton.

W hotelu znajdziemy pełen klimatu OVO Bar & Restaurant ze stanowiskiem „live cooking”. OVO oferuje pełną energii przestrzeń kulinarną, z daniami stworzonymi po to, by się nimi dzielić oraz menu a la carte. Atmosferę wieczoru, w pełnej życia atmosferze hotelowego lobby z widokiem na zielone patio, dopełni muzyka wykonywana przez DJ’a. OVO posiada patio dostępne dla mieszkańców Wrocławia – zapewniającą relaks przestrzeń dla 100 osób, otwartą od pory śniadania do późnych godzin wieczornych.

DoubleTree by Hilton Wroclaw to także światowej klasy zaplecze konferencyjne w sercu miasta. Dostępnych jest siedem pomieszczeń umożliwiających łatwą adaptację na potrzeby spotkania biznesowego w swobodnej atmosferze, briefingu lub szkolenia. Imponujący wizualnie hotel może także służyć jako idealne miejsce na przyjęcie weselne, oferując salę balową o powierzchni 317 m kw o wysokości do 5,5 m, z możliwością podziału na trzy mniejsze sale. Dodatkowo rozrywkę zapewni gościom hotelowe kasyno, które również zostanie otwarte jeszcze w tym roku.

„Z radością zapewnimy gościom miłą obsługę i opiekę, z której znana jest marka DoubleTree by Hilton. Wrocław szybko staje się ważnym celem podróży, zainteresowanie miastem rośnie, więc nasza lokalizacja jest idealna,” wyjaśnia dyrektor generalny DoubleTree by Hilton we Wrocławiu, Matthias Herd. „Jestem przekonany, że udogodnienia zapewniane przez hotel trafią w potrzeby zarówno gości biznesowych, jak i osób podróżujących dla przyjemności, oferując nowe, świeże podejście do usług hotelarskich w tym tętniącym życiem mieście.”