Finansowanie nowych samochodów Kia – jak to wygląda w praktyce?

Finansowanie nowych samochodów Kia - jak to wygląda w praktyce?

Zakup nowego samochodu to ekscytujące wydarzenie, ale może też wiązać się z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza gdy chodzi o kwestie finansowe. W przypadku marki Kia, dostępnych jest kilka różnych opcji finansowania, które mogą ułatwić zakup wymarzonego auta. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym opcjom, skupiając się na polskim rynku.

Leasing Kia – elastyczny sposób na finansowanie

Kia Leasing to coraz popularniejsza forma finansowania nowych samochodów. Polega on na wynajęciu auta na określony czas (zazwyczaj od 2 do 5 lat) za ustaloną miesięczną opłatą. Po zakończeniu umowy leasingowej możesz wykupić samochód na własność, przedłużyć umowę lub wybrać nowy model. Nic dziwnego, ponieważ oferuje on wiele zalet, takich jak:

 • Niskie raty: Leasing wiąże się z niższymi ratami niż kredyt samochodowy. Wynika to z faktu, że płacimy jedynie za użytkowanie auta, a nie za jego pełną wartość.
 • Elastyczność: Leasing pozwala na wybór różnych parametrów umowy, takich jak okres leasingu, wysokość wkładu własnego i limit kilometrów. Dzięki temu można dopasować umowę do swoich indywidualnych potrzeb.
 • Możliwość wymiany auta na nowe: Po zakończeniu umowy leasingu można zwrócić auto i wziąć w leasing nowe. To świetna opcja dla osób, które lubią często zmieniać samochody.

Kia oferuje kilka różnych programów leasingowych, dopasowanych do różnych potrzeb. Do najpopularniejszych programów należą:

 • Kia Leasing: Standardowy program leasingu, dostępny dla osób prywatnych i firm.
 • Kia Select Leasing: Program leasingu z niskim wkładem własnym i możliwością wykupu auta po zakończeniu umowy.
 • Kia Business Lease: Program leasingu dedykowany firmom, oferujący szereg dodatkowych korzyści.

Sprawdź Kia w leasingu na vehis.pl/marka/kia.

Kredyt Kia – tradycyjne rozwiązanie

Kredyt samochodowy to bardziej tradycyjna forma finansowania, która polega na pożyczeniu pieniędzy na zakup auta. Kredyt wiąże się z wyższymi ratami niż leasing, ale pozwala na nabycie pełnej własności samochodu.

Kia oferuje również kilka różnych programów kredytowych, dopasowanych do różnych potrzeb. Do najpopularniejszych programów należą:

 • Kia Kredyt: Standardowy program kredytowy, dostępny dla osób prywatnych i firm.
 • Kia 0% Kredyt: Program kredytowy z 0% oprocentowaniem, dostępny dla wybranych modeli.
 • Kia Ballon Kredyt: Program kredytowy z niskimi ratami i wysoką ratą balonową na koniec okresu spłaty.

Ile kosztuje Kia z salonu?

Cena nowego samochodu Kia zależy od wielu czynników, takich jak model, wyposażenie, silnik i rok produkcji. Przykładowe ceny popularnych modeli Kia w Polsce:

 • Kia Ceed: od 89 990 zł
 • Kia Sportage: od 119 990 zł
 • Kia Stonic: od 74 990 zł
 • Kia Sorento: od 169 990 zł
 • Kia EV6: od 174 990 zł

Jak wybrać najlepszą formę finansowania?

Wybór najlepszej formy finansowania nowego samochodu Kia zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Jeśli zależy Ci na niskich miesięcznych ratach i elastyczności, leasing może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli natomiast chcesz mieć możliwość modyfikacji auta i nie chcesz martwić się o limity kilometrów, lepszym wyborem może być kredyt.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie porównać dostępne oferty leasingu i kredytu. Pomocna może być również kalkulacja raty online, która pozwoli Ci oszacować miesięczne koszty finansowania.

Podsumowanie

Finansowanie nowego samochodu Kia może odbywać się na różne sposoby. Najpopularniejsze opcje to leasing i kredyt. Leasing oferuje wiele zalet, takich jak niskie raty i elastyczność, ale wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Kredyt pozwala na nabycie pełnej własności samochodu, ale wiąże się z wyższymi ratami. Wybór najlepszej opcji finansowania zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.