Główni akcjonariusze Infovide-Matrix podpisali z Asseco Poland umowy o zamiarze zbycia posiadanych akcji

0

Główni akcjonariusze Infovide-Matrix, spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podpisali z Asseco Poland umowy o zamiarze zbycia posiadanych akcji. W związku z tym w dniu wczorajszym firma Asseco Poland opublikowała wezwanie na zakup akcji Infovide-Matrix.

„Sprzedaż spółki inwestorowi strategicznemu to jeden z naturalnych etapów rozwoju firm. W ciągu ostatnich dwóch lat zdobyliśmy silną pozycję na rynkach takich jak finanse, energetyka czy sektor publiczny. Realizujemy więcej ciekawych projektów, i działamy w większej skali niż kiedykolwiek wcześniej w historii firmy. Backlog na lata 2015 i 2016 pokazuje że nasza oferta spotyka się dziś z dobrym przyjęciem na rynku. Uznaliśmy, że wykorzystanie będących efektem tego sukcesu okazji – dużych projektów jakie pojawiają się dziś w naszym zasięgu – wymaga wzmocnienia kapitałowego.” – powiedział Prezes Zarządu Infovide-Matrix, Borys Stokalski.

Do sfinalizowania transakcji Infovide-Matrix będzie funkcjonowało bez zmian, realizując umowy i projekty dla dotychczasowych klientów. Docelowo, zespoły obu firm będą ściśle współpracować, świadcząc usługi dla takich sektorów jak energetyka, bankowość, telekomunikacja oraz administracja publiczna.

Asseco to jeden z największych graczy europejskich, flagowa grupa polskiego przemysłu IT. Jestem przekonany, że w tym środowisku kompetencje i kultura pracy naszego zespołu zostanie doceniona i stanie się jednym ze źródeł wzrostu wartości grupy.” – powiedział Marek Kobiałka, Przewodniczący Rady Nadzorczej Infovide-Matrix.

Obie strony będą kontynuować realizację swoich dotychczasowych umów z klientami, którzy dzięki tej transakcji zyskają dostęp do pełnej oferty oraz know-how Grupy Asseco. Ponadto, klienci Infovide-Matrix będą mieli po drugiej stronie dużego i stabilnego partnera, który będzie mógł kompleksowo realizować bardziej wymagające projekty.

Finalizacja transakcji uwarunkowana jest zgodą Prezesa UOKiK oraz przekroczeniem w wezwaniu zapisów, dających Asseco minimum 70% udziału w kapitale zakładowym Spółki.

Czytaj również:  83% dyrektorów IT obawia się, że wydatki na usługi w chmurze mogą wzrastać w sposób niekontrolowany