Jak być liderem ery transformacji?

O Elite Performance Summit - Agility by Design 2018, globalnej inicjatywie łączącej ekspertów biznesowych skupionych na tworzeniu zdrowego, innowacyjnego i dbającego o środowisko przedsiębiorstwa, opowie Joanna Kalkstein, organizatorka wydarzenia.

Joanna Kalkstein
Joanna Kalkstein

Agility by Design narodziło się w 2014 roku. To właśnie wtedy zaprzyjaźniła się Pani z finansistką z Lagos…

Joanna Kalkstein
Joanna Kalkstein

Joanna Kalkstein: Rzeczywiście, w 2014 roku, w czasie wykładów Robina Sharma w Toronto spotkałam cudowną kobietę z Nigerii, Modupe Adeyemo. Szybko się zaprzyjaźniłyśmy, bo okazało się, że choć pochodzimy z dwóch zupełnie różnych kręgów kulturowych, hołdujemy podobnym wartościom. Obydwie chciałyśmy stworzyć coś, co połączy idee nowoczesnego zarządzania z zaangażowaniem się w sprawy lokalnych społeczności. Chciałyśmy tworzyć wartości wykraczające poza komercjalne zyski. Rok później narodziło się Agility by Design.

Zeszłoroczna warszawska edycja Agility by Design była bardzo udana. Co czeka nas w tym roku? Jakimi tematami zajmą się goście z całego świata, którzy zjawią się w Warszawie między 24 a 26 października?

J.K.: Specjaliści z czterech kontynentów poruszą wiele kluczowych tematów zarządzania. Będziemy rozmawiać o nowej roli i znaczeniu kobiet w organizacji, transformacji, o nowych odkryciach dotyczących potencjału mózgu, innowacyjności i oczywiście o bardzo temacie bardzo na czasie, czyli modelu przywództwa 4.0.

Nowy model zarządzania rzeczywiście dobrze się sprawdza?

J.K.: O tak. Wiele badań i obserwacji potwierdza, iż stwarzanie członkom zespołów możliwości otwartej komunikacji, miejsc działania sprzyjającym kreatywności, dbałość o elastyczny czas pracy i zapewnienie miejsc pozwalających na kilkunastominutowy relaks sprawia, że znacznie wzrasta ich wydajność, a tym samym zyski firmy. Bardzo ważnym elementem tego modelu są także działania społeczne, często na rzecz lokalnych społeczności.

Można się tego wszystkiego nauczyć słuchając wykładów?

J.K.: Wszystkie nasze wydarzenia wyróżniają się bardzo praktyczną formą zajęć i dużym zaangażowaniem uczestników. Rezygnujemy z formuły konferencyjnej na rzecz praktycznych warsztatów: stawiamy na mocno angażującą formę zajęć – uczestnicy będą mogli zadawać pytania, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i rozmowach z naszymi gośćmi, będą też pracować w grupach i samodzielnie rozwiązywać problemy pod okiem naszych ekspertów. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z prelegentami zapewne wielu z uczestników zdoła w ciągu trwania Agility by Design przygotować sobie praktyczne plany działania, które już pod koniec października zaczną wcielać w życie.

Wśród tegorocznych mówców pojawi się dwóch gości specjalnych – Greg Wells i Alexander Manu. Pierwszy z nich jest specjalistą od wykorzystania potencjału ludzkiego mózgu, natomiast drugi światowej sławy ekspertem innowacji i transformacji. Kogo jeszcze spotkamy podczas tegorocznej edycji Agility by Design?

J.K.: Wydarzenie otworzy Jacek Santorski inspirującą opowieścią i otwartych i zamkniętych umysłach, oraz o tym, czym wyróżniają się współcześni liderzy. Olga Kozierowska i Kamila Wykrota – omówią zagadnienia dotyczące budowania nowatorskiej kultury organizacyjnej z perspektywy korporacyjnego praktyka. Obie Panie zajmowały kluczowe stanowiska w korporacjach, a teraz z pasją promują środowisko pracy, które sprzyja rozwojowi talentów. Bianka Siwińska i Kama Kaczmarczyk opowiedzą o tym jak zrozumieć millenialsów i jak budować kulturę organizacyjna, która przyciąga najbardziej uzdolnionych kandydatów – dziewczyny w STEM.

Więcej informacji o prelegentach: http://www.agility-by-design.com/

***

Joanna Kalkstein
Joanna Kalkstein

Joanna Kalkstein, przedsiębiorca, trener przywództwa i twórca szkoleń. Dzieli życie między Polską a Australią. W Sydney od 1981 roku. Jako nieanglojęzyczny polityczny uchodźca, wypracowała swoją drogę kariery od czyszczenia podłóg w KFC do doradztwa topowym firmom w zakresie kultury korporacyjnej i rozwoju ludzkiego potencjału. Joanna ukończyła wydział handlu w University of Western Sydney i pracowała jako konsultant w australijskim oddziale TACK International. W 1992 roku założyła w Polsce własną firmę – Kalkstein Training – oddział TACK International. Firma Kalkstein jest jednym z najbardziej wiarygodnych dostawców szkoleń korporacyjnych w Polsce. W 2004 roku Joanna była współzałożycielką i pierwszym wiceprezesem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. W 2017 roku zainaugurowała projekt Agility by Design – Business Educators for Education Girls in Africa.

Modupe Adeyemo
Modupe Adeyemo

Modupe Adeyemo jest certyfikowanym trenerem Lead Without a Title Robina Sharmy. Wierzy, iż wspierając wychowanie dzieci i zapewniając edukację dziewczynkom z najbiedniejszych dzielnic Lagos, działa na rzecz przyszłych pokoleń i czyni świat lepszym. Zrezygnowała z kariery korporacyjnej w sektorze finanse-bankowość, aby skupić się na pracy humanitarnej na rzecz najbiedniejszych rodzin w jej rodzinnym mieście Lagos – w Nigerii. Jest założycielem i wiceprezydentem Demmy Joe Foundation, organizacji pozarządowej (NGO) zajmującej się udzielaniem pomocy dla rodzin więźniów. Fundacja zajmuje się zapewnianiem podstawowych potrzeb i płaceniem czesnego na rzecz dziewczynek, które bez tego byłyby pozbawione dostępu do edukacji. Od 2003 roku Modupe Adeyemo angażuje się również w pracę wolontariacką na rzecz Daystar Academy – chrześcijańskiej organizacji pomagającej młodym ludziom odnaleźć cel w życiu. Prowadzi również warsztaty i szkolenia dla Biznesu. Podczas naszego wydarzenia opowie o znaczeniu empatii w jej pracy na rzecz Fundacji, którą wspieramy jako Agility by Design.