Jakie korzyści niesie ze sobą gra w tenisa?

tenis

Tenis ziemny staje się coraz bardziej popularną formą uprawiania sportu. Korzyści z tej gry czerpią nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy. Jakie więc powody przemawiają za tym, że warto zainteresować się takim treningiem?

Silniejsze nogi i mocne kości

Walka na korcie wymaga nie tylko dużych umiejętności, ale również bardzo silnych mięśni nóg. Dużą więc zaletą trenowania tego sportu jest więc możliwość poprawy wytrzymałościowej tej części ciała. Co oczywiście ma duże znaczenie w wielu innych dyscyplinach. Na przykład biegacze czerpią bardzo konkretne korzyści z regularnego uprawiania tenisa ziemnego. Zmniejsza się ryzyko kontuzji poprzez wzmocnione kości, a same mięśnie stają się dużo bardziej elastyczne.

Lepsze możliwości nawiązywania kontaktów

Tenis ziemny to jedna z ciekawszych dyscyplin sportowych pod względem poznawania nowych osób i nawiązywania relacji. Gra odbywa się na korcie, gdzie obie strony są zwrócone bezpośrednio do siebie. Nawet spory dystans dzielący zawodników nie odgrywa tutaj znacznej roli, ponieważ obaj gracze mogą wyraźnie widzieć reakcje typu śmiech, zadowolenie lub usłyszeć krótki komentarz. Wszystko odbywa się w duchu pozytywnej rywalizacji, co widać szczególnie po zakończeniu meczu. Obaj zawodnicy ściskają sobie dłonie i zapraszają na rewanż lub spotykają się, aby porozmawiać o taktyce gry. Nie ma się więc czemu dziwić, że szczególnie za granicą ta dyscyplina święci tryumfy zwłaszcza wśród młodych osób, które dopiero uczą się zasad tenisa i spotykają się z przyjazną atmosferą na wszystkich kortach. Rodzice tych dzieci zachęcają je do tego, aby zainteresować się właśnie takimi ćwiczeniami, gdzie już od najmłodszych lat nawiązują nowe kontakty. Kto wie, może w przyszłości będzie zawodowo grać w tenisa, który staje się coraz bardziej popularny, co potwierdzają przedstawiciele takich firm jak legalne polskie zakłady bukmacherskie.

Zalety dla funkcjonowania mózgu

Gra w tenisa odbywa się najczęściej na otwartym powietrzu. Wysiłek podczas takich rozgrywek wiąże się z lepszym dotlenieniem mózgu, a tym samym następuje poprawa zdolności oceny sytuacji. Tenisiści wykazują się niezwykłą umiejętnością przewidywania tego gdzie może się znaleźć piłka w kolejnej sekundzie. Ciało musi błyskawicznie podążać za tym czego żąda umysł. Tak sprawne działania można zaobserwować właśnie u osób, które regularnie uczestniczą w rozgrywkach tenisowych.

Badacze zaobserwowali również to, że w przypadku tej dyscypliny sportu przegraną zwykle nie traktuje się jako porażki. Gracze są uśmiechnięci, nastawieni pozytywnie i pomimo niepowodzeń nie wpadają w niepotrzebną złość lub zdenerwowanie. Rzadkością są także osoby, które popadły w depresję lub cierpią na nieuzasadnione lęki.