John Deere inwestuje w Polsce i otwiera Centrum Usług Biznesowych na Europę

Centrum_Usług_Biznesowych_John_Deere_foto
  • Amerykański czołowy producent maszyn rolniczych oraz urządzeń do pielęgnacji zieleni John Deere wzmacnia swoją obecność w Polsce;
  • Obecnie trwa rekrutacja na nowe stanowiska pracy;
  • Do zadań nowej placówki należeć będzie obsługa globalna fabryk i oddziałów John Deere w takich obszarach jak: księgowość i finanse, logistyka oraz kadry.

Amerykański gigant maszyn rolniczy John Deere wzmacnia swoją obecność w Polsce, otwierając Centrum Usług Biznesowych w Poznaniu, w którym docelowo pracować będzie 120 osób. Obecnie trwa rekrutacja na nowe stanowiska.

Liczba Centrum Usług Biznesowych w Polsce w ostatnich latach rośnie w coraz większym tempie. Ich głównym zadaniem jest świadczenie usług na rzecz innych jednostek wielooddziałowego przedsiębiorstwa w takich zakresach, jak: HR, IT, obsługa klienta, księgowość czy logistyka. Według najnowszych danych („Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych”) w I kwartale 2017 r. w Polsce działało 1078 centrów tego typu(w tym 748 zagranicznych). Inwestorzy cenią sobie u polskich specjalistów wykształcenie oraz zaangażowanie, co przekłada się na liczbę zatrudnionych pracowników, która w tym sektorze sięga już ponad 244 tys. osób.

Rosnący trend dotyczy również Poznania, który pod względem zatrudnienia zajmuje siódmą̨ pozycję wśród centrum usług biznesowych w Polsce oraz trzynastą w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2015r. w stolicy Wielkopolski powstały 23 nowe centra usług dla biznesu, a liczba zatrudnionych w nich to ponad 16 tys. osób. Do Poznania wprowadza się kolejna słynna marka, która właśnie tu otworzy swoje pierwsze Centrum Usług Biznesowych w Polsce.

John Deere, amerykański producent maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, leśnego i urządzeń do pielęgnacji zieleni, zdecydował się na otwarcie wielofunkcyjnego Centrum Biznesowego w nowo powstałym kompleksie biurowym Business Garden w Poznaniu, przy ul. Kolorowej. – Do zadań nowo utworzonej placówki należy globalna obsługa fabryk i oddziałów John Deere w różnych obszarach, takich jak: finanse i księgowość, logistyka czy kadry – mówi Mirosław Leszczyński, Prezes Zarządu John Deere Polska.

Inwestycja w Poznaniu jest kolejnym świadectwem naszego zaangażowania w dalszy rozwój w Polsce, jednym z najlepiej rozwijających się dla nas rynków w Europie argumentuje Christoph Wigger, wiceprezes John Deere ds. Sprzedaży i Marketingu, Region 2 (Europa, Afryka Północna, Bliski i Środkowy Wschód)Poznań jest ważnym ośrodkiem akademickim w Polsce, z którego na rynek pracy trafiają wykształceni w rozmaitych dziedzinach absolwenci. Ponadto stolica Wielkopolski jest doskonale zlokalizowana z punktu widzenia granic Unii Europejskiejdodaje.

Dlaczego Poznań?

Za wyborem Poznania jako centrum usługowego dla zagranicznych podmiotów, wpływ ma kilka czynników. Pierwszym z nich jest rozwijający się i jeszcze nie przepełniony hub dla centrum usług biznesowych. Drugi czynnik to wysoki poziom edukacji. Poznań to ważny ośrodek akademicki, posiadający dużą pulę talentów dedykowanych usługą dla biznesu. Trzeci czynnik to zdywersyfikowana gospodarka, która czyni stolicę wielkopolski miejscem bardziej interesującym i odmiennym w porównaniu do innych lokalizacji tego typu inwestycji w Polsce.

Atutem Poznania są przede wszystkim wykwalifikowane kadry. Około 30 tys. absolwentów szkół wyższych stanowi ogromny potencjał dla firm, które otwierają centra usług biznesowych w naszym mieście. Poznań zmienia się, a kierunki tych zmian odpowiadają na potrzeby inwestorów z sektora usług nowoczesnych. W trakcie realizacji jest około 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Miasto dba o poprawę jakości życia mieszkańców poprzez rewitalizację centrum i terenów nadrzecznych, promowanie i unowocześnianie komunikacji miejskiej oraz rowerowej. Lotnisko Poznań-Ławica dynamicznie rozwija siatkę połączeń i tylko w tym roku zyskało 10 nowych połączeń lotniczych oraz dodatkowe loty do największych europejskich hubów (Frankfurt, Londyn, Warszawa). Powstają nowe hotele globalnie znanych marek (m.in. Hilton, Marriott). Ze strony Biura Obsługi Inwestorów inwestor, który planuje otworzyć centrum usług nowoczesnych w Poznaniu, może liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego. To wszystko wpływa pozytywnie na wizerunek Poznania w oczach inwestorów – mówi Katja Lõžina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Polskie Centrum Usług Biznesowych John Deere, które zostało otwarte 11 grudnia, to już druga poważna inwestycja amerykańskiej firmy w Wielkopolsce. Pierwszą z nich było stworzenie w naszym regionie centrum szkoleniowego i oddziału sprzedaży na Polskę, który jest zlokalizowany w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Obecnie firma prowadzi rekrutację nowych pracowników do Centrum Usług Biznesowych, która będzie kontynuowana w 2018 roku.