KiK przejmuje niemieckie filie sieci Charles Vögele

Mariusz Kulik, dyrektor generalny KiK w Polsce
Mariusz Kulik, dyrektor generalny KiK w Polsce

Do połowy września 32 niemieckie sklepy, należące dotychczas do szwajcarskiego koncernu modowego Charles Vögele, zostaną przekształcone w nowe sklepy KiK. Większość pracowników przejmowanych lokalizacji skorzystała z oferty pracy w nowopowstających sklepach KiK. Działania komentuje Mariusz Kulik, dyrektor generalny KiK w Polsce.

Mariusz Kulik, dyrektor generalny KiK w Polsce
Mariusz Kulik, dyrektor generalny KiK w Polsce

Zdaniem Mariusza Kulika, umowa z Charles Vögele oddaje najważniejsze założenia filozofii marki KiK. – To po pierwsze rozwój ukierunkowany na coraz większą dostępność dla klientów. W tym przypadku realizujemy go, włączając do naszej sieci kolejne atrakcyjne lokalizacje. Po drugie zaś, pozyskujemy doświadczony personel, który pomoże nam wzmacniać jeden z filarów naszej działalności: wysoką jakość obsługi, za którą cenią nas klienci we wszystkich krajach.

Dyrektor generalny KiK w Polsce zwraca także uwagę na jeszcze jeden ważny dla marki aspekt: – Powiększenie sieci KiK o nowe sklepy pozostanie nie bez znaczenia dla pozytywnego wizerunku firmy jako pracodawcy, bo spośród wszystkich pracowników likwidowanych sklepów Charles Vögele, którym przedstawiliśmy ofertę pracy w nowych filiach sieci KiK, aż 75% ją zaaprobowało. To szczególny powód do dumy, bo pokazuje, że jesteśmy postrzegani jako atrakcyjny i wiarygodny partner na rynku pracy.

Europejska sieć KiK liczy już blisko 3 500 sklepów. W samej Polsce firma w swoim portfolio zamierza mieć około 650 sklepów, z czego ponad 170 udało się uruchomić w ciągu pierwszych 5 lat działalności na lokalnym rynku.