Kurs dolara zniżkuje. Złoto cały czas „na fali”

0

Przez ostatnie dwa tygodnie indeksy były świadkami dawno niespotykanej dotąd hossy. Ostatnie obietnice i zapowiedzi prezydenta Trumpa dotyczące pro-przedsiębiorczej polityki stanowiły impuls, na który byki czekały od chwili wyborów. Jednak zamieszanie wokół wycofanego w piątek projektu reformy amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej Obamacare powoduje wzrost zaniepokojenia wśród inwestorów za oceanem – niedźwiedzi sentyment zaczyna dominować na Wall Street.

Kurs dolara wykresZarówno amerykańskie jak i europejskie indeksy zakończyły ubiegły tydzień z lekką czkawką. Dolar otworzył ten tydzień wyraźnie osłabiony –zniżka trwa już od casu ogłoszenia przez FED decyzji o podwyższeniu stóp procentowych. W ciągu ostatnich 12 dni US Dollar Index spadł z pułapu 101,5 pkt do 98,8 pkt. Słaby kurs amerykańskiej waluty wpływa na notowania złota, które od dwóch tygodni wyraźnie zwyżkuje – z pułapu 1200 dolarów za uncję poszybowało do 1258.

Kurs złota wykresW tym tygodniu formalnie zostanie uruchomiona procedura Brexitu. Rząd Theresy May wdroży ustawowe upoważnienie do rozpoczęcia negocjacji z Brukselą już w środę. Analitycy nie spodziewają się wpływu na rynki, choć warto będzie obserwować kurs funta brytyjskiego.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro

Zastrzeżenie

Ta informacja służy jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie powinna być traktowana jako porada albo rekomendacja inwestycyjna. Przeszłe wyniki nie dają gwarancji osiągnięcia rezultatów w przyszłości. Trading wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko kapitał, na którego stratę jesteś przygotowany.

Wszystkie dane, liczby i wykresy są aktualne na dzień 27 marca.

Czytaj również:  Przegląd wydarzeń następnego tygodnia