MCI.PrivateVentures FIZ liderem rynku funduszy aktywów niepublicznych

0

Według serwisu gielda-inwestora.pl, niezależnego multimedialnego portalu inwestycyjnego, kategoria funduszy aktywów niepublicznych zyskuje w ostatnich miesiącach na popularności. Wyraźne ożywienie widać zarówno w przyroście ilości napływającego kapitału, jak również wycenie jednostek uczestnictwa. Czołowym funduszem w tej kategorii jest należący do Grupy MCI fundusz MCI. PrivateVentures FIZ.

MCI Capital TFI SA posiada największą liczbę funduszy w tej kategorii produktowej. Należący do niego MCI.PrivateVentures FIZ subfundusz MCI.EuroVentures 1.0 wypracował w ciągu ostatnich 12 miesięcy zysk w wysokości 42,13%, umacniając się na pozycji lidera rynku pod względem osiąganej rocznej stopy zwrotu. Dla porównania, średnio w ciągu ostatniego roku wszystkie fundusze inwestujące w aktywa niepubliczne osiągnęły zysk na poziomie 3,85%.

W miesięcznym rankingu produkty MCI zajęły miejsca od drugiego do czwartego: tuż za liderem uplasował się PrivateVenturers FIZ subfundusz MCI EuroVenturers 1.0  z wynikiem 5,03% , oraz ex-eqo PrivateVentures FIZ subfundusz MCI.TechVentures 1.0. seria A-E i PrivateVentures FIZ subfundusz MCI.TechVentures 1.0. seria P z wynikiem 4,47%. W zestawieniu zwyciężył SECUS FIZ InMedica ze stopą zwrotu w wysokości 6,54%. Średnio w ciągu ostatniego miesiąca, wszystkie fundusze inwestujące w aktywa niepubliczne wygenerowały zysk na poziomie 2,9%.

Źródło danych: Analizy Online

Czytaj również:  Prognozy ekonomiczne na 2019 r. - Beata Kielan z GO TFI