Promocje deweloperskie – na co mogą obecnie liczyć kupujący?

mieszkania nieruchomości

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży, Develia S.A.

We wszystkich miastach, w jakich Develia realizuje swoje inwestycje, staramy się utrzymywać ofertę dla wszystkich grup klientów, niezależnie od zasobności portfela. Pomimo wysokiej inflacji zapewniamy stałe ceny – w umowach nie stosujemy klauzul waloryzacyjnych. W przypadku niektórych inwestycji proponujemy nabywcom harmonogram płatności w proporcji 20/80, gdzie główna rata wymagana jest dopiero po zakończeniu budowy, tuż przed samym wydaniem lokalu. W wybranych projektach przygotowaliśmy także pewną pulę mieszkań, w których oferujemy atrakcyjne rabaty cenowe.

Anna Skotnicka-Ryś, Członek Zarządu, Dyrektor Działu Handlowego firmy Profbud.

Wszystkie realizowane przez nas promocje podyktowane są skrupulatną obserwacją oraz szczegółową analizą rynku – zależy nam bowiem, aby w jak największym stopniu odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania licznego grona Klientów. W chwili obecnej np. dużą popularnością cieszą się mniejsze lokale, dlatego też to na nich skupiliśmy się w działaniach promocyjnych w najbliższym czasie. Przykładowo w sierpniu realizujemy aż 3 promocje na naszych inwestycjach – w warszawskim Ursusie, Witolinie oraz łódzkim Śródmieściu. Pierwsze dwie wspomniane akcje dotyczą obniżki cen aż dziesięciu 1- i 2- pokojowych mieszkań – dzięki temu na Osiedlu Złota Oksza w Ursusie można zaoszczędzić nawet 46 tys. złotych, z kolei w inwestycji Symbio City na Pradze-Południe aż 63 tys. złotych. Promocja w Łodzi dotyczy natomiast Osiedla Primo etap III. W tej inwestycji w sierpniu Klienci i inwestorzy mogą skorzystać z rabatu na mieszkanie 2-pokojowe wynoszącego nawet 42 tys. złotych. W chwili obecnej oferta ważna jest jedynie do końca sierpnia br. natomiast nie wykluczone jest, że z racji dużego zainteresowania zostanie ona przedłużona lub też wymieniona na inną akcję promocyjną np. sezonową skierowaną do rodzin i związaną z powrotem dzieci do szkoły. Wszystkie wspomniane inwestycje objęte rabatami charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją dla różnych grup odbiorców w zależności od potrzeb – studentów, par oraz rodzin z dziećmi. Do tego dochodzi oczywiście wysoka jakość wykonania. Wielokrotnie rozmawiając z Klientami wskazujemy na rangę wspomnianych benefitów – mieszkanie to inwestycja na długie lata, a niekiedy nawet na całe życie, dlatego Klienci kupujący swoje wymarzone „M” muszą mieć pewność, że lokują kapitał w bezpiecznym i wartościowym produkcie, niezależnie od jego ceny oraz kwoty proponowanego rabatu.

Grzegorz Smoliński, Dyrektor Działu Sprzedaży w Dom Development S.A.

Posiadamy szeroki pakiet programów przygotowanych specjalnie na czas inflacji. Po pierwsze, oferujemy zakup miejsca postojowego na raty 0%, z możliwością rozłożenia płatności nawet na 5 lat i gwarancją elastyczności w zakresie ilości i wysokości rat. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów kredytujących zakup mieszkania, bo dzięki temu mogą wziąć niższy kredyt, co jest szczególnie istotne w sytuacji obniżonej zdolności kredytowej. Inna ciekawa propozycja to możliwość uczestnictwa w programie „Poleć nas i zyskaj”. Jeśli nasz dotychczasowy klient doradzi swoim znajomym zakup mieszkania w Dom Development to skorzystają na tym oboje: klient otrzyma 5 000 zł za polecenie, a kupujący dodatkowy upust w wysokości 1% ceny nabycia lokalu mieszkalnego. Kolejne rozwiązanie to opcja Start, w ramach której przez pierwsze 3 lata od zakupu mieszkania klient otrzymuje od nas co miesiąc środki w łącznej wysokości nawet 40.000 zł za lokal dwupokojowy, które może przeznaczyć na częściową spłatę rat kredytu. Dodatkowo, w przypadku części inwestycji proponujemy harmonogram płatności 30/70, czyli wpłatę 30% wartości mieszkania po zawarciu umowy, a resztę przy jego odbiorze. Dzięki temu klient korzystający z kredytu nie będzie musiał uruchamiać pełnej jego kwoty w momencie zakupu i płacić całości odsetek. Ponadto, każdego miesiąca obniżamy ceny wybranych lokali w ramach oferty specjalnej.

Angelika Kliś, członek zarządu ATAL

ATAL wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i w większości inwestycji mogą oni skorzystać z Wakacyjnego Programu ATAL. Jego zaletą jest elastyczny harmonogram płatności, który daje więcej czasu na załatwienie finansowania. Elementem programu jest także gwarancja ceny mieszkania – klient ma ją zabezpieczoną aktem notarialnym w postaci umowy deweloperskiej.

Małgorzata Wiśniewska, Dyrektor Sprzedaży w Cordia Polska

Rosnąca inflacja i związane z nią poczucie niepewności sprawiają, że wiele osób dłużej podejmuje decyzje związane z zakupem mieszkania. Aby ułatwić ten krok naszym klientom, wprowadziliśmy – w wybranych projektach dla pewnej puli mieszkań – preferencyjny harmonogram płatności w systemie 20/80. Klient po podpisaniu umowy deweloperskiej wpłaca kwotę w wysokości 20 proc. ceny nieruchomości, zaś pozostałe 80 proc. reguluje dopiero przed odbiorem mieszkania. Przygotowaliśmy też dla kupujących notarialną gwarancję stałej ceny, która dotyczy całej naszej oferty. Dzięki niej mogą mieć pewność, że po podpisaniu umowy deweloperskiej cena nabywanego mieszkania nie ulegnie już zmianie pomimo inflacji. Dodatkowo – dla wybranych inwestycji – oferujemy ograniczone czasowo bonusy, na przykład miejsce parkingowe w cenie mieszkania dla osiedla zlokalizowanego w Wilanowie.

Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu

W ROBYG aktualnie proponujemy promocje cenowe, atrakcyjne harmonogramy płatności oraz mieszkania bez wkładu własnego. Obecnie pracujemy nad kolejnymi, dostosowanymi do okoliczności rynkowych, zupełnie nowymi pakietami promocyjnymi, którymi mamy nadzieję bardzo pozytywnie zaskoczyć naszych klientów. Niezależnie od nich stale posiadamy atrakcyjne oferty w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. W Gdańsku mieszkanie od ROBYG można kupić już od 279 000 zł. Klienci, którym zależy na tym, aby odebrać swoje mieszkanie jeszcze w tym roku, oprócz atrakcyjnych cen zyskują możliwość skorzystania z płatności 20/80, gdzie 20% ceny klient wpłaca przy podpisaniu umowy, a pozostałe 80% przed odbiorem technicznym lokalu.