Red Hat w firmie

serwer

Pomimo tego, że istnieje od dwóch dekad i jest jedną z najpopularniejszych dystrybucji serwerowych Linuksa, ceny Red Hat® Enterprise Linux® (RHEL), czasami nazywanego Red Hat Linux, są nadal powszechnym źródłem zamieszania, zarówno wśród jego obecnych użytkowników, jak i tych, którzy dopiero myślą o wdrożeniu tego rozwiązania.

Red Hat® Enterprise Linux® – w skrócie RHEL – wywodzi się od jednej z najstarszych i niegdyś najpopularniejszych dystrybucji Linuksa – Red Hat. Red Hat® Enterprise Linux® RHEL został wydany po raz pierwszy w 2000 roku. Z odsłoną nowej strategii produktowej pojawił się nowy model cenowy, a także Fedora Linux – wolna, wspierana przez społeczność dystrybucja Linuksa, która działa jako poligon doświadczalny dla systemu RHEL. Podczas gdy zarówno RHEL, jak i Fedora mogą być używane do celów komercyjnych, tylko Red Hat® Enterprise Linux® otrzymuje wsparcie komercyjne. 

Nowe funkcje są zazwyczaj najpierw udostępniane użytkownikom Fedory a następnie dopiero po ich przetestowaniu i dopracowaniu są wprowadzane do RHEL. Ten koncept przenoszenia technologii ze społeczności open source i przygotowywanie ich na potrzeby przedsiębiorstw przynosi korzyści zarówno społecznościom open source, jak i firmom, które dostosowują się do potrzeb nowoczesnego biznesu cyfrowego. 

RHEL jest dostępny w wielu wariantach, z których każdy skierowany jest do innej grupy użytkowników, oferując unikalny pakiet funkcji, w tym pewien poziom obsługi klienta. Rodzaj licencji na Red Hat Enterprise Linux zależny jest od rodzaju procesora jaki i środowiska, w którym będą one funkcjonowały.

Wybór właściwej dystrybucji Linuksa zależy od przypadku użycia i wymagań sprzętowych. Niektóre dystrybucje Linuksa działają lepiej dla różnych zastosowań. Niektóre dystrybucje są zaprojektowane jako środowiska graficzne, podczas gdy inne są przeznaczone do obsługi backendowych systemów IT (takich jak serwery korporacyjne lub internetowe).

System Red Hat Linux Enterprise udostępniany jest w wersji dla stacji roboczych (Desktop), serwerów (Server) oraz jako rozwiązanie przeznaczone do wdrażania prywatnych i publicznych chmur obliczeniowych na bazie oprogramowania OpenStack. Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform z funkcjami związanymi z wirtualizacją i obsługą sieci w chmurze. System Red Hat Linux Enterprise jest przeznaczony przede wszystkim dla firm i korporacji, które przetwarzają duże ilości danych.

Sprawdź aktualne ceny na dystrybucje Linux Red Hat