Ronson sfinalizował zakup działki na Żeraniu pod budowę 1500 mieszkań

0
Tomasz Łapiński

Ronson sfinalizował zakup działki przy ulicy Marywilskiej na Żeraniu, gdzie planuje wybudować największe w swojej historii osiedle na ok. 1500 mieszkań. W pierwszym etapie inwestycji, która trafi do sprzedaży w połowie roku, znajdą się 233 lokale o powierzchni od 28 do 100 m2.

– Osiedle przy ul. Marywilskiej ze względu na swoją wielkość będzie największym wyzwaniem w historii Ronsona. Projekt cenowo będzie wpisywał się w ekonomiczny segment rynku, nie zapominamy jednak o elementach typowych dla inwestycji Ronsona, takich jak wysoka jakość mieszkań, dbałość o części wspólne oraz benefity dla mieszkańców. Z kolei położony niedaleko osiedla przystanek kolejki miejskiej Warszawa Żerań zapewni dobre połączenie z centrum Warszawy mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

W listopadzie 2015 r. Ronson informował o zawarciu umowy przedwstępnej zakupu działki na Żeraniu. Wartość transakcji wyniosła blisko 36 mln zł. Dzięki finalizacji transakcji bank ziemi Ronsona powiększył się do ponad 5100 lokali, z czego 3000 przypada na rynek warszawski.