Ruszyły zapisy do II edycji akceleratora Colliers dla branży proptech

Sylwia Pędzińska, senior partner odpowiedzialna w Colliers International w Polsce za obszar Innovation&Knowledge
Sylwia Pędzińska, senior partner odpowiedzialna w Colliers International w Polsce za obszar Innovation&Knowledge

Spółka Colliers International rozpoczęła nabór do akceleratora Colliers dla branży proptech na 2019 rok, który realizuje we współpracy z Techstars. Do udziału w programie zapraszane są start-upy z branży technologii dla nieruchomości, których działalność będzie miała wpływ na przyszłość sektora. Program jest częścią strategii firmy Colliers ukierunkowanej na innowacje. Dzięki inwestycjom w nowe technologie specjaliści Colliers będą mogli zaoferować swoim klientom inteligentne i spersonalizowane rozwiązania istotne w budowaniu ich przewagi konkurencyjnej.

Pierwsza edycja akceleratora Colliers i Techstars dla branży proptech odbyła się w 2018 r. Wzięły w niej udział start-upy oferujące rozwiązania dla branży nieruchomości, takie jak: zbiory danych dla najemców i inwestorów, usługi dla sektora biurowego i jego najemców, big data, analiza danych i sztuczna inteligencja, przestrzeń jako usługa, usługi dla sektora handlowego, inteligentne miasto i internet rzeczy. W ramach trzymiesięcznego programu start-upy współpracowały z ponad 150 mentorami z Colliers i innych firm z branży. Zwieńczeniem programu był tzw. demo day, podczas którego uczestnicy zaprezentowali swoje rozwiązania 600-osobowej grupie złożonej z pracowników Colliers, klientów, specjalistów z branży i inwestorów technologicznych.

— Jesteśmy podekscytowani pierwszymi sukcesami podopiecznych I edycji akceleratora i relacjami biznesowymi nawiązanymi podczas programu. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie procesu selekcji w 2019 roku — mówi Dylan Taylor, prezes i COO Colliers International. — Poprzez strategiczne inwestowanie w odpowiednie rozwiązania technologiczne i ich przedsiębiorczych twórców możemy kształtować przyszłość naszej firmy i całej branży. Peter Drucker, legendarny myśliciel i badacz nowoczesnego zarządzania, który wywarł ogromny wpływ na naszą spółkę powiedział: „Najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości, jest tworzenie jej”. Wydaje mi się, że właśnie to robimy.

Sylwia Pędzińska, senior partner odpowiedzialna w Colliers International w Polsce za obszar Innovation&Knowledge
Sylwia Pędzińska, senior partner odpowiedzialna w Colliers International w Polsce za obszar Innovation&Knowledge

— Kolejna odsłona akceleratora stwarza wiele nowych możliwości, zarówno dla Colliers, jak i biorących w nim udział stat-upów. Jesteśmy na bieżąco z kierunkami, w jakich podążają zmiany technologiczne w naszej branży, jednocześnie służąc wsparciem młodym przedsiębiorcom w rozwijaniu ich firm. Wierzymy, że dzięki takiej współpracy nasi klienci otrzymają produkty i usługi wspierające ich w codziennej działalności —dodaje Sylwia Pędzińska, senior partner odpowiedzialna w Colliers International w Polsce za obszar Innovation&Knowledge.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia do akceleratora Colliers realizowanego we współpracy z Techstars dostępne są na stronie programu.

— Colliers to partner, który z ogromnym zaangażowaniem pracuje nad zmianami w branży nieruchomości komercyjnych. Wkład pracy i wsparcie, jakie spółka oferuje start-upom czynią nasz program wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju — mówi Ben Liao, dyrektor zarządzający akceleratora Colliers realizowanego we współpracy z Techstars. — Na każdym etapie dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić start-upom najlepszą opiekę mentorską i przyspieszyć ich sukces.