Rynek inwestowania grupowego w branży nieruchomości rośnie. Pojawiają się kolejne inicjatywy crowdfundingowe

0
Branża nieruchomości na 3 miejscu pod względem liczebności miliarderów

Rynek nieruchomości odżywa po wakacjach. Ma to jednak związek nie tylko z rozpoczęciem roku akademickiego i zwiększonym ruchem na rynku najmu, ale również z coraz większym zainteresowaniem grupowymi inwestycjami w branży nieruchomości. Właśnie ruszyła kolejna inicjatywa – Mzuri CFI Alfa, w ramach której wszystkie wygenerowane na rynku mieszkań na wynajem zyski będą reinwestowane przez 5 lat w celu rozbudowy majątku inwestorów. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji wynosi ok. 10 proc. w skali roku.

Mzuri CFI Alfa to kolejna z inicjatyw crowdfunfingowych Grupy Mzuri. Mzuri CFI Alfa nabędzie portfel mieszkań na wynajem oraz będzie kupować pojedyncze mieszkania i całe kamienice w celu ich wyremontowania i sprzedania po podniesieniu ich wartości. Przez 5 lat całość zysku będzie re-inwestowana w rozbudowę portfela mieszkań na wynajem. Spodziewany wzrost wartości majątku po 5 latach może przekroczyć nawet 50 proc. Po tym okresie zyski z najmu będą regularnie wypłacane inwestorom, co przełoży się na roczny zwrot w wysokości ok. 10 proc. Mzuri CFI Alfa będzie realizować tzw. „emerytalny” model inwestycyjny. Jest to idealne narzędzie dla osób pragnących osiągnąć wolność finansową. – Naszym celem jest uświadomienie Polkom i Polakom, że rynek nieruchomości dzięki inwestycjom grupowym jest dostępny właściwie dla każdego. Nie trzeba mieć dużego kapitału, żeby inwestować w nieruchomości i czerpać z tego ponadprzeciętne zyski – komentuje Sławek Muturi, pomysłodawca i przewodniczący rady nadzorczej Mzuri CFI Alfa Sp. z o. o. – Mzuri CFI Alfa bazuje na tzw. modelu emerytalnym, co oznacza, że przez 5 lat całość zysku będzie re-inwestowana, a to z kolei pozwoli na uzyskanie ok. 50 proc. wzrostu majątku. Po tym okresie Spółka rozpocznie regularne wypłaty zysku z najmu, co przełoży się na ok. 10 proc. roczny zwrot dla inwestorów. Przy dzisiejszych, niskich stopach procentowych i niepewności na giełdzie to bardzo atrakcyjna propozycja inwestycyjna – dodaje Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri CFI Alfa Sp. z o. o..

Próg wejścia do inwestycji wynosi jedynie 10 tys. zł, maksymalny możliwy wkład to 400 tys. zł. Nabór kapitału potrwa do 15 listopada 2015, po tym terminie nabór zostanie zamknięty i nie będzie już możliwości przystępowania do Mzuri CFI Alfa. Procedura przystąpienia do spółki polega na podpisaniu Przedwstępnej Umowy Objęcia Udziałów, dokonaniu wpłaty kapitału i dostarczeniu do siedziby Mzuri CFI Alfa oryginału pełnomocnictwa.

Mzuri CFI Alfa to kolejna Spółka Grupy Mzuri uruchomiona w ramach inicjatywy Mzuri CFI opartej na idei crowdfunding’u, która umożliwia grupowe inwestowanie w mieszkania na wynajem osobom dysponującym nawet relatywnie niewielkim kapitałem. Pierwsza ze spółek, Mzuri CFI 1 cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony Inwestorów i pozyskała pod koniec 2014 roku ponad 1,5 mln zł na zakup i remont kamienicy w celu późniejszego sprzedania mieszkań przeznaczonych na wynajem. Udziały w Spółce objęło wówczas 64 inwestorów. Obecnie Mzuri CFI 1 jest już na etapie przygotowywania zakupionej w Łodzi kamienicy do remontu. Prognozowana stopa zwrotu z tej inwestycji wynosi 10 proc. w skali roku. Druga ze spółek – Mzuri CFI2 – dotychczas największa crowdfundingowa spółka w Polsce pozyskała już blisko 2 mln zł kapitału. Celem spółki jest zbudowanie portfela mieszkań na wynajem i regularna wypłata zysków inwestorom. Nabór kapitału do Mzuri CFI 2 ma charakter ciągły.