Rynek inwestowania grupowego w branży nieruchomości rośnie. Pojawiają się kolejne inicjatywy crowdfundingowe

0
Branża nieruchomości na 3 miejscu pod względem liczebności miliarderów

Rynek nieruchomości odżywa po wakacjach. Ma to jednak związek nie tylko z rozpoczęciem roku akademickiego i zwiększonym ruchem na rynku najmu, ale również z coraz większym zainteresowaniem grupowymi inwestycjami w branży nieruchomości. Właśnie ruszyła kolejna inicjatywa – Mzuri CFI Alfa, w ramach której wszystkie wygenerowane na rynku mieszkań na wynajem zyski będą reinwestowane przez 5 lat w celu rozbudowy majątku inwestorów. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji wynosi ok. 10 proc. w skali roku.

Mzuri CFI Alfa to kolejna z inicjatyw crowdfunfingowych Grupy Mzuri. Mzuri CFI Alfa nabędzie portfel mieszkań na wynajem oraz będzie kupować pojedyncze mieszkania i całe kamienice w celu ich wyremontowania i sprzedania po podniesieniu ich wartości. Przez 5 lat całość zysku będzie re-inwestowana w rozbudowę portfela mieszkań na wynajem. Spodziewany wzrost wartości majątku po 5 latach może przekroczyć nawet 50 proc. Po tym okresie zyski z najmu będą regularnie wypłacane inwestorom, co przełoży się na roczny zwrot w wysokości ok. 10 proc. Mzuri CFI Alfa będzie realizować tzw. „emerytalny” model inwestycyjny. Jest to idealne narzędzie dla osób pragnących osiągnąć wolność finansową. – Naszym celem jest uświadomienie Polkom i Polakom, że rynek nieruchomości dzięki inwestycjom grupowym jest dostępny właściwie dla każdego. Nie trzeba mieć dużego kapitału, żeby inwestować w nieruchomości i czerpać z tego ponadprzeciętne zyski – komentuje Sławek Muturi, pomysłodawca i przewodniczący rady nadzorczej Mzuri CFI Alfa Sp. z o. o. – Mzuri CFI Alfa bazuje na tzw. modelu emerytalnym, co oznacza, że przez 5 lat całość zysku będzie re-inwestowana, a to z kolei pozwoli na uzyskanie ok. 50 proc. wzrostu majątku. Po tym okresie Spółka rozpocznie regularne wypłaty zysku z najmu, co przełoży się na ok. 10 proc. roczny zwrot dla inwestorów. Przy dzisiejszych, niskich stopach procentowych i niepewności na giełdzie to bardzo atrakcyjna propozycja inwestycyjna – dodaje Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri CFI Alfa Sp. z o. o..

Czytaj również:  Na tle Unii Europejskiej inwestycje w nieruchomości w Polsce to wciąż dobry sposób na zarabianie

Próg wejścia do inwestycji wynosi jedynie 10 tys. zł, maksymalny możliwy wkład to 400 tys. zł. Nabór kapitału potrwa do 15 listopada 2015, po tym terminie nabór zostanie zamknięty i nie będzie już możliwości przystępowania do Mzuri CFI Alfa. Procedura przystąpienia do spółki polega na podpisaniu Przedwstępnej Umowy Objęcia Udziałów, dokonaniu wpłaty kapitału i dostarczeniu do siedziby Mzuri CFI Alfa oryginału pełnomocnictwa.

Mzuri CFI Alfa to kolejna Spółka Grupy Mzuri uruchomiona w ramach inicjatywy Mzuri CFI opartej na idei crowdfunding’u, która umożliwia grupowe inwestowanie w mieszkania na wynajem osobom dysponującym nawet relatywnie niewielkim kapitałem. Pierwsza ze spółek, Mzuri CFI 1 cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony Inwestorów i pozyskała pod koniec 2014 roku ponad 1,5 mln zł na zakup i remont kamienicy w celu późniejszego sprzedania mieszkań przeznaczonych na wynajem. Udziały w Spółce objęło wówczas 64 inwestorów. Obecnie Mzuri CFI 1 jest już na etapie przygotowywania zakupionej w Łodzi kamienicy do remontu. Prognozowana stopa zwrotu z tej inwestycji wynosi 10 proc. w skali roku. Druga ze spółek – Mzuri CFI2 – dotychczas największa crowdfundingowa spółka w Polsce pozyskała już blisko 2 mln zł kapitału. Celem spółki jest zbudowanie portfela mieszkań na wynajem i regularna wypłata zysków inwestorom. Nabór kapitału do Mzuri CFI 2 ma charakter ciągły.