VII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych 16-17 marca 2020, Poznań

0
Banner_MKFR2020

Firmy rodzinne to ostatnia ostoja kapitału prywatnego w Polsce! Dlatego STAWKA jest ogromna w obliczu trwającej masowo zmiany pokoleniowej biznesu. Mija 30 lat od przemian ustrojowych, w wielu firmach dochodzi do przekazywania rodzinnego biznesu w ręce młodego pokolenia. W niejednym przedsiębiorstwie pada pytanie: „Co dalej?’’ – mówi dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, inicjatorka Kongresu.

Jak sprostać odpowiedzialności stojącej przed każdą rodziną biznesową? Jak przygotować firmę rodzinną na nowe wyzwania w 2020 roku? Odpowiedzi na te pytania udzielą WŁAŚCICIELE znanych firm rodzinnych z Polski i zagranicy, 16 i 17 marca podczas VII Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych w Poznaniu.

Wśród prelegentów znajdują się uznani przedsiębiorcy i eksperci zagraniczni tacy jak m.in.: Carl Elsener Junior (CEO Victorinox AG) i jego żona Veronica Elsener (dyrektor Marketingu, Członek Zarządu Victorinox AG) oraz prof. Alfredo de Massis z Lancaster University, a także przedstawiciele znanych polskich firm rodzinnych Justyna Frankowska (członek Zarządu ds. Handlu i Marketingu, Grupa Kapitałowa Graal S.A.), Bogusław Kowalski (Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Graal S.A.), Barbara Woźniak (Prezes Ovotek, pełnomocnik Zarządu Fermy Drobiu Woźniak), Michał Kreczmar (dyrektor w zespole ds. Transformacji cyfrowej PwC), Izabela Wisłocka (manager w zespole ds. Transformacji cyfrowej PwC).

Wśród podejmowanych tematów pojawią się:

  • Balans elementów ekonomicznych i emocjonalnych jako grunt pod budowę konkurencyjności przedsiębiorstw rodzinnych.
  • Droga rozwoju firmy rodzinnej i rodziny biznesowej. Czy musi być trudna i zawiła?
  • Dlaczego cele rodzin właścicielskich nie ograniczają się do ekonomii? Wspólne wartości jako spoiwo łączące pokolenia, czyli zarządzanie przez wartości.
  • Przedsiębiorcy sadzą drzewa, które żyją dłużej niż oni – jak przekazać sukcesorowi to, co najważniejsze w biznesie rodzinnym?
  • Rodzinny charakter firmy i jego wpływ na jej zrównoważony rozwój.
  • Wieloaspektowa współodpowiedzialność rodziny właścicielskiej. Stawka jest większa niż biznes!

Ponadto na uczestników czekają inspirujące dyskusje i spotkania z ekspertami. Okazja do nawiązywania ciekawych biznesowych relacji.

Decyzje i wybory dzisiejszych przedsiębiorców wpływają nie tylko na rodzinę, lecz również na samą firmę, a poprzez nią na społeczeństwo. Wartości i cele większości rodzin właścicielskich nie ograniczają się do ekonomii. A jak jest w Twoim przypadku? Czy bierzesz odpowiedzialność za więcej niż tylko Twój biznes?

Dołącz do grona przedsiębiorczych rodzin i skorzystaj z wiedzy doświadczonych ekspertów. Poznaj zagraniczne trendy i znajdź inspiracje do dalszego rozwoju Twojej firmy rodzinnej. Zapisy na Kongres trwają:  www.kongresfirmrodzinnych.pl