W stylu nowoczesnej stodoły – co oznacza ta najmodniejsza od kilku sezonów nazwa?

W stylu nowoczesnej stodoły

Zachwycają minimalizmem, cieszą oko prostą bryłą, efektownymi przeszkleniami oraz maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni. Pięknie wpisują się w otaczający je krajobraz, a także ułatwiają domownikom funkcjonowanie dzięki nowoczesnym i energooszczędnym rozwiązaniom. Takie są projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły, które od kilku sezonów cieszą się dużą popularnością wśród wielu Inwestorów.

Dom w stylu nowoczesnej stodoły, czyli połączenie najnowszych trendów z klasyką

Nowoczesne projekty domów w stylu stodoły trafiają w gusta i potrzeby Inwestorów, którzy lubią żyć w zgodzie z trendami i modą, ale bliska jest im również klasyka i tradycja. Dom w stylu nowoczesnej stodoły charakteryzuje się zwartą i prostą bryłą na planie prostokąta, dwuspadowym dachem bez okapu, pokrytym często płaską dachówką lub blachą łączoną na rąbek stojący. Dla wielbicieli mniej standardowych rozwiązań idealnym materiałem na dach będzie gont drewniany, który także może posłużyć jako materiał wykończeniowy elewacji. Ta z kolei charakteryzuje się minimalizmem, często z wykorzystaniem naturalnej, drewnianej okładziny, cegieł lub betonu architektonicznego. Domy w stylu nowoczesnej stodoły to też duże przeszklenia, dodające prostej bryle wyjątkowego charakteru.  Wnętrza domów w stylu nowoczesnej stodoły to zazwyczaj jeden poziom z poddaszem użytkowym, które dają niezliczoną ilość aranżacji – od wnętrz wyglądem przypominających lofty, po minimalistyczne, monochromatyczne  formy, aż po przytulne, ciepłe wnętrza, w których stylizowane, antyczne dodatki, tradycja i klasyka łączą się z nowoczesnością.Energooszczędny dom w stylu nowoczesnej stodoły

Energooszczędny dom w stylu nowoczesnej stodoły, idealny na wąskie działki.

Na parametry energetyczne budynku wpływa szereg czynników. Jednym z nich jest charakterystyczna cecha domów w stylu stodoły, czyli prosta, zwarta bryła. Niewielka ilość detali architektonicznych, dwuspadowy dach minimalizują ryzyko powstawania mostków termicznych. Proste rozwiązania konstrukcyjne domów w stylu nowoczesnej stodoły pozytywnie oddziałują także na tempo budowy inwestycji, a jej koszty często są niższe niż w przypadku bardziej skomplikowanych projektów. Wiele projektów domów typu stodoła, które powstają na planie prostokąta, można realizować na wąskich działkach. Ciekawe propozycje w tej kategorii oferuje Pracownia ARCHON+. Projekty gwarantują jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, różnorodność układów funkcjonalnych dopasowanych do potrzeb wymagających Inwestorów, a tym samym zapewniają domownikom duży komfort użytkowania, odpoczynku i relaksu w domu.Dom typu stodoła

Dom typu stodoła przyciąga wzrok dużymi przeszkleniami

Duże, przesuwne okna dodają uroku projektom nowoczesnych domów, także w stylu stodoły. Mogą być zaprojektowane na całej ścianie i najlepiej, aby była to ściana południowa. Takie ich umiejscowienie korzystnie wpłynie na wykorzystanie energii słonecznej, pozwalając  tym samym ograniczyć koszty jego utrzymania. Duże okna robią niezwykłe wrażenie, wspaniale otwierają dom na ogród oraz umożliwiają domownikom stały kontakt z przyrodą, która przenika do wnętrz i tworzy zmieniające się obrazy, zależne od pór roku. Dzięki okazałym przeszkleniom dom jest pięknie doświetlony, wnętrza nabierają lekkości oraz przestronności, sprawiając wrażenie optycznie większych.

W bogatej ofercie projektów Pracowni ARCHON+ gotowe projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły są zróżnicowane pod kątem wielkości powierzchni użytkowej, programów funkcjonalnych i na różne rodzaje działek. Z pewnością trafią w gusta wielu Klientów, którzy stoją przed wyborem najodpowiedniejszego projektu domu. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.archon.pl oraz do kontaktu z naszymi profesjonalnymi konsultantami w zakresie doradztwa projektowego, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości, odpowiedzą na nurtujące pytania oraz pomogą w wyborze idealnego projektu domu.