Dlaczego warto kupić okna drewniane? Okna od polskiego producenta!

budowa domu

Drewniane okna z Polski cieszą się bardzo dużą popularnością u naszych zachodnich sąsiadów. Również i w kraju zyskują coraz większą grupę zwolenników. Dobre okna drewniane cechują się bowiem nie tylko doskonałą estetyką, lecz także świetną termoizolacyjnością, wyciszeniem i trwałością. 

Dlaczego okna drewniane?

Trwałość, wytrzymałość i idealne dopasowanie

Dlaczego okna drewniane?

Okna drewniane przez wiele osób wybierane są przede wszystkim ze względu na wyjątkową estetykę i naturalność materiału. Okna drewniane świetnie komponują się właściwie z każdą elewacją, dobrze wyglądają również w każdej aranżacji przestrzeni. Drewno jako naturalny materiał jest pod tym względem bardzo uniwersalne. Raczej otwiera szerokie możliwości projektowe, aniżeli je ogranicza. Okna drewniane są eleganckie, dobrze wyglądają zarówno w pomieszczeniach urządzonych w bardziej tradycyjnej estetyce, jak i tych nowoczesnych, a nawet minimalistyczny, ascetycznych wnętrzach.

Okna drewniane mają także niemało zalet funkcjonalnych. Przede wszystko cechują się one bardzo Dobrę izolacyjnością termiczną. Cechuje je niski współczynnik przenikania ciepła, co oznacza, że dzięki montażowi dobrej jakości okien drewnianych w domu, mieszkania czy biura uciekać będzie znacznie mniej ciepła niż przy innych, konkurencyjnych rozwiązaniach. To poprawia nie tylko komfort przebywania w takich pomieszczeniach. Przekłada się również na wymierne oszczędności i niższe rachunki za ogrzewanie. Coraz więcej na rynku dostępnych jest okien „energooszczędnych”. Wiele ciekawych rozwiązań znajdziesz np. https://www.polnischefenster24.de/fenster/holzfenster/

Kolejny niezaprzeczalny atut to wysoki poziom ochrony przed hałasem. Aż 90% hałasu dostaje się do wnętrza przez okna i drzwi. Tym bardziej dźwiękoszczelne okna, tym większe ograniczenie hałasu, cisza i spokój w domu. Wybierając okna drewniane, nie musisz martwic się hałasem nawet, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy. Okna drewniane z masywnymi profilami okiennymi cechują się naprawdę wysoką izolacyjnością akustyczną, co przekłada się na znaczące zmniejszenie odczuwanego hałasu.

Trwałość, wytrzymałość i idealne dopasowanie

Okna drewniane cechują się bardzo wysoką trwałością. Przede wiele lat zachowują idealną sztywność i stabilność kształtu. Drewno ma także niską rozszerzalność termiczną, zmieniające się warunki atmosferyczne nie wpływają więc na stabilność wymiarów. Znacznie łatwiej jest także poddać je ewentualnej renowacji. Ostateczny efekt zależy oczywiście od wybranego gatunku drewna i lakieru. Modele okien drewnianych mogą się różnić linią ramy, kształtem listwy przyszybowej czy frezowaniem. Problemu nie stanowi zamówienie zarówno okien o standardowych, jak i nietypowych wymiarach i kształtach. Drewno daje się bowiem łatwo formować.okna

Fenster Welten GmbH
Günstig Fenster aus Polen

str. Ziegelstraße 38
15230 Frankfurt an der Oder

E-mail: [email protected]
Tel.: 033586924586
WWW:
https://www.polnischefenster24.de/