Wypowiedzenie oc po zakupie – co musisz wiedzieć?

0
Wypowiedzenie oc po zakupie – co musisz wiedzieć ceo

Kupiliśmy samochód, a razem z nim w pakiecie otrzymaliśmy ubezpieczenie OC. Nie jest powiedziane, że musimy na nim poprzestać. Co więcej – mamy pełne prawo do tego, żeby z niego zrezygnować. To nic trudnego, wystarczy kilka minut.

Ubezpieczenie OC, to obowiązek każdego kierowcy. Nie możemy wyjechać na jezdnię, bez aktualnej polisy, a jeśli ktoś się odważy to musi liczyć się z ewentualnym wysokim mandatem (nawet 4 tys.). Nie zmienia to jednak faktu, że możemy chcieć zrezygnować z naszej obecnej polisy. Powodów może być kilka, od tej zwykłej – prozaicznej: zapomnieliśmy wypowiedzieć umowę i ona przedłużyła się na kolejny rok, tym samym zapewne jest na gorszych warunkach, przez nieco bardziej skomplikowaną – kupiliśmy auto z OC, a wcale tego nie chcieliśmy.

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że z jednej strony możemy wypowiedzieć OC w dowolnym momencie, ale z drugiej nie później niż na jeden dzień przed końcem umowy. W innej sytuacji nasza umowa przedłuży się automatycznie na kolejny rok.

Kolejny krok, to wypełnienie formularza. Możemy to zrobić albo bezpośrednio na stronie naszego ubezpieczyciela, albo w generatorze np. na stronie wypowiadamoc.pl Później taki dokument musimy wydrukować i własnoręcznie podpisać.

W zasadzie jesteśmy już o jeden krok od zakończenia naszej przygody z obecnym OC. Bo teraz wydrukowany i podpisany druk musimy dostarczyć do ubezpieczyciela. Albo zrobimy to osobiście, albo pocztą, możemy także elektronicznie – faksem lub skanem (pamiętając o podpisie). Bardzo ważne jest to, że musimy zachować potwierdzenie złożenia dokumentu, który będzie dowodem podczas ew. kontroli.

Pamiętaj!

W momencie wypowiedzenia umowy ulega ona rozwiązaniu. Co to znaczy? Aby móc wyjechać na ulicę musimy mieć nową polisę. W innym przypadku nie możemy wyjechać na ulicę.  Warto zastanowić się nad rezygnacją z OC, które otrzymaliśmy wraz z kupionym samochodem. Dlaczego? Ponieważ ubezpieczyciel ma prawo na przeliczenie składki od nowa, na podstawie naszych danych. Tym samym może okazać się, że będziemy musieli dopłacić. Dlatego warto znaleźć coś nowego – nowe OC zawsze jest równoznaczne z tym, że będzie ono tańsze.

Jednak, aby mieć pewność, że wybraliśmy najtańszą opcję dobrze ją porównać. Do tego dobrze jest wykorzystać dostępne w internecie porównywarki, które w szybki sposób podadzą nam kilkanaście ofert różnych ubezpieczycieli ułożone od najtańszej. Całość możesz sfinalizować przez internet, zapłacić online, a umowę otrzymasz na mail.

Jeśli zainteresował Cię ten temat więcej dowiesz się pod tym adresem https://wypowiadamoc.pl/wypowiedzenie-oc-po-poprzednim-wlascicielu-auta-co-musisz-wiedziec