5 pomysłów na druk wielkoformatowy w reklamie Twojego biznesu!

druk wielkoformatowy

Każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę, ze znaczenia reklamy. Reklama często stanowi filar działalności, a jej zadaniem jest nie tylko promowanie ofert i produktów, ale także tworzenie marki. Odpowiednia reklama doskonale wspiera i kreuje markę firmy. Pomaga też budować zaufanie, dzięki czemu działania firmy na rynku będą swobodniejsze dzięki istniejącej już bazie klientów, dla których marka jest rozpoznawalna. Rozróżniamy wiele rodzajów reklam, jednak oprócz internetowej formy, największą popularnością cieszy się reklama outdoorowa. Nie ulega wątpliwościom, że jej skuteczność w dużej mierze zależy od jakości wydruków. Nowoczesny druk wielkoformatowy pozwala na pełną dowolność w kreowaniu reklamy. Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na wykorzystanie druku wielkoformatowego w skutecznej reklamie!

Wydruk wielkoformatowy na papierze – billboardy i plakaty

Chyba najbardziej podstawową usługą, jaką oferują drukarnie wielkoformatowe, jest wydruk na papierze. Z jego pomocą stworzymy wymarzony billboard dla naszej firmy, plakat do umieszczenia na przystanku autobusowym lub w miejscu do tego przeznaczonym. Doskonała jakość wydruku i format sprawiają, że druk wielkoformatowy w celu stworzenia tego typu reklam wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Czasem niestety brakuje miejsca do umieszczenia plakatu w dużym formacie, dlatego jest to forma charakterystyczna dla przestrzeni poza miastem. Na szczęście reklama wielkoformatowa wcale nie musi sprowadzać się tylko i wyłącznie do formy prostych plakatów i billboardów.

Druk wielkoformatowy na siatce mesh – banery oczkowane

Jeśli chodzi o druk wielkoformatowy na siatce mesh, to z jego pomocą możemy stworzyć banery oczkowane odporne na różne warunki atmosferyczne. Taki baner umieścimy bez problemu na płocie lub w specjalnej ramie mocowanej do ściany. Dzięki dziurkowanej strukturze drukarnie wielkoformatowe są w stanie tworzyć reklamy o ogromnej powierzchni, które z powodzeniem mogą być umieszczane na całym budynku. Choć jest to dość kontrowersyjna forma reklamy, to na pewno druk wielkoformatowy na siatce mesh sprawdzi się choćby w nieco mniejszym, banerowym, formacie.

Druk wielkoformatowy na szkle – widoczna siedziba firmy

Druk wielkoformatowy to nie tylko miękkie materiały. Tego typu reklamę umieścimy także bez problemu na płaskich powierzchniach, takich jak choćby szkło. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu ozdobić siedzibę naszej firmy i sprawić, że będzie ona rozpoznawalna z daleka. Tego typu reklamę bardzo często zauważymy na oknach lokali bankowych czy też sklepowych. Druk wielkoformatowy na szkle to także możliwość umieszczenia reklamy na samochodzie, ale tej formie warto poświęcić osobny akapit.

Druk wielkoformatowy na samochodzie – mobilna reklama zewnętrzna

Jeśli prowadzisz działalność, w której to Ty dojeżdżasz do klientów, a siedziba firmy jest tylko formalnością, to nie warto rezygnować z reklamy. Druk wielkoformatowy na samochodzie to coś, co pozwoli promować Twój biznes zawsze i wszędzie. Dla dużych przedsiębiorstw polecamy tę formę reklamy w celu zachowania spójnej identyfikacji wizualnej. Flota samochodowa wykorzystujące wydruki wielkoformatowe to gwarancja profesjonalnego wyglądu. Wiele firm decyduje się na reklamę na środkach komunikacji miejskiej, co też jest ciekawą formą reklamy zewnętrznej.

Wydruk wielkoformatowy na banerach LED

Oprócz druku wielkoformatowego na szkle warto zainwestować w taką formę reklamy, która pozwoli na identyfikację firmy także po zmroku. Najlepiej w tej roli sprawdzą się banery LED, które umieszczone nad wejściem do firmy zapewnią odpowiednią widoczność w nawet najbardziej deszczowy lub śnieżny dzień. Reklama tego typu zapewni więc niezbędną funkcję informacyjną o położeniu naszego lokalu.

Artykuł powstał przy współpracy z drukarnią Euroart.