Adam Kruszewski: Czeka nas prawdziwa rewolucja technologiczna w medycynie

0

Nie ulega wątpliwości, że proces leczenia będzie przesuwać się z osobistego kontaktu lekarza z pacjentem w stronę samoleczenia, korzystania z Internetu, przesyłaniu informacji i tzw. stewardshipie ze strony medyków. Czeka nas olbrzymi postęp technologiczny w zakresie medycyny. Należy jednak przyciągać know-how z zagranicy i rozciągnąć do granic możliwości definicję polish nexus.

– Istnieją bardzo duże nadzieje i widać rosnący entuzjazm – z drugiej strony zespoły zarówno po stronie startupów, jak i funduszy venture capital są bardzo młode – powiedział serwisowi eNewsroom Adam Kruszewski, prezes KCR SA – Większość z nich, niestety, poniesie porażkę. Dlatego trzeba szukać zespołów zarządzających z Zachodu oraz pozyskać międzynarodowe środki dla rozwoju nowoczesnej opieki zdrowotnej, która obejmuje także medycynę, farmację czy medical devicesTrwa dyskusja, czy pieniądze publiczne zepsują czy stworzą prawdziwy, duży rynek w Polsce. Zaobserwować można było to firmach, które prowadzą badania kliniczne. Jednak zaistnienie i odniesienie sukcesu wymaga podejmowania prób – ocenił Kruszewski.

Czytaj również:  Budowa nanosatelitów i rakiet to nisza coraz częściej zagospodarowywana przez małe polskie firmy. Potrzeba jednak czasu zanim wyrosną na światowych liderów