Blinkee wypełnia rynkową lukę. Pierwsza wypożyczalnia skuterów elektrycznych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie

12

Skutery elektryczne podbijają Warszawę. Blinkee to pierwsza tego typu wypożyczalnia w Polsce, a liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 1000. Do czerwca 2017 roku wypożyczalnia będzie mieć w swojej flocie ponad 120 skuterów, a w przyszłości planuje rozpoczęcie działalności we wszystkich dużych miastach w Polsce.​

Jazda na skuterze elektrycznym, podobnie jak na większości innych jednośladów, jest bardzo ekonomiczna. Na jednym ładowaniu – zależnie od warunków pogodowych oraz stylu jazdy – można przejechać od 70 do 90 km. Prędkość maksymalna skuterów elektrycznych to 45 km/godz. zaś pełne ładowanie pojazdu zajmuje niespełna 4 godziny. Warto dodać, że wypożyczenie nie jest drogie – koszt usługi oferowanej przez Blinkee to zaledwie 69 groszy za minutę.

– Wiemy, że skuter elektryczny to nisza, która idealnie wpasowuje się w potrzeby zarówno warszawiaków, jak i mamy nadzieję w przyszłości pozostałych mieszkańców większych miast Polski. Sami jesteśmy aktywnymi użytkownikami tych dróg, jeździmy na jednośladach i wiemy, jak to jest przydatne. Wiemy, ile czasu oszczędzamy, wiemy, jaka to oszczędność kosztów, i w końcu wiemy, że umożliwienie takiego sposobu przemieszczania się po Warszawie dla każdego mieszkańca okaże się wartościowe – mówi agencji informacyjnej Newseria Paweł Maliszewski, współzałożyciel Blinkee.

Aby skorzystać ze skutera elektrycznego, na początku należy się zarejestrować za pośrednictwem serwisu blinkee.pl, następnie przedstawić dokument identyfikacyjny – dowód osobisty lub prawo jazdy. Jeżeli klient ukończył 18 lat przed 2013 rokiem, wystarczy jedynie dowód osobisty. Po dopełnieniu wszelkich formalności pozostaje odebrać skuter i przygotować się do jazdy.

– Na skuterze elektrycznym zmieszczą się dwie dorosłe osoby. Pojazdy są homologowane do jazdy w takich warunkach, przy czym rekomendujemy jazdę w jedną osobę. W zestawie udostępniamy również jeden kask, który zapewni wygodę i należyte  bezpieczeństwo – przekonuje Paweł Maliszewski.

Czytaj również:  Polska z własnym zagłębiem technologicznym

Sieć wypożyczalni ma objąć prawie całą Warszawę.

– Wstępnie planowaliśmy centrum Warszawy oraz dzielnice ościenne, ale już teraz wiemy, że rozszerzymy ten zakres i będzie to prawie cała Warszawa. Przy czym obszar Warszawy nie oznacza, że nie możemy wyjechać poza nią. Jest taka możliwość, ale należy pamiętać, że zakończenie użytkowania skutera musi się odbyć w wyznaczonej strefie – dodaje Paweł Maliszewski.

Co ciekawe, Blinkee nie działa jak typowa wypożyczalnia pojazdów, takich jak samochody czy rowery. Najważniejsza różnica polega na tym, że klienci mogą zostawić skuter niemal w każdym miejscu w mieście.

– Klienci mogą zostawić skuter naprawdę w dowolnym miejscu, oczywiście, jeżeli nie jest to teren zamknięty lub prywatny. Jeżeli chodzi o kwestie logistyczne, jak ładowanie tych pojazdów, to wszystko jest po naszej stronie. Widzimy, gdzie są dane skutery i jaki jest poziom naładowania baterii. Jeżeli ten poziom spada do zasięgu np. rzędu 12–13 km, to nasz pracownik jedzie, wymienia baterie, skuter na ten czas znika z mapy, tak więc nie istnieje nawet ryzyko, że ktoś go wypożyczy – mówi Paweł Maliszewski.

 • kamil1992abc

  Bezterminowy kod doladowujacy 15zl do wykorzystania: ctxn2zva1zj
  Wchodzisz w Saldo -> Dane uzytkownika -> Kod promocyjny i gotowe 🙂 Dobry motyw zeby sprobowac. Osobiscie polecam – przy ladnje pogodzie bije na glowe wszystko inne 🙂

 • Marcin

  Polecam kod na 15 zł: 15nfhkeng5p działa na 100% wystarczy wejść w dane użytkownika i tam jest miejsce na wpisanie kodu

 • Blinkee Fan

  Darmowy kod na 15 zł (20 min) darmowej jazdy! Oto kod: 03527xbdd34tafur
  Aby go wykorzystac, zaloguj sie na swoje konto w blinkee i wejdz w zakladke „dane uzytkownika”. Na dole po prawej stronie jest pole „pod podarunkowy”. Wpisz kod i ciesz sie darmową jazdą!

 • Blinkee Fan

  KOD: 03527xbdd34tafur

 • Iom

  Najnowszy KOD: 05276cldg0mv2bvv trzeba wpisac w edycji danych osobowych na swoim profilu i 15zł jest twoje. Kod tylko dla nowych użytkowników

 • Robert Nowak

  Darmowy kod o wartości 15 PLN :
  06972j5meiwzldm0
  Miłego korzystania.

 • Skuter

  15zł for FREE KOD: 05276cldg0mv2bvv trzeba wpisac w edycji danych osobowych na swoim profilu i 15zł jest twoje. Miłej jazdy

 • Zenek Dudek

  BLINKEE kod rabatowy 20zł
  Wchodzisz w Saldo -> Dane uzytkownika -> BLINKEE Kod promocyjny
  05251erfjdgwpxk
  Jeśli się rejestrujesz to otrzymasz 15 zł gratis na swoje konto w blinkee

  #blinkee #kodrabatowy #skutery #Poznan i #Warszawa

 • SQiuter

  Kod: 02360yrgn4oren4e

 • D S

  15 zł. darmowego doładowania konta blinkee KOD: 10062bziffk1qdck. Wchodzisz w Saldo -> Dane użytkownika -> Kod promocyjny

 • Qer

  Kod na otrzymanie 15zł – wchodzisz w Saldo -> Dane uzytkownika -> wpisujesz Kod promocyjny 07016yd4uquycjv2

 • Jackowski Marcin

  15nfhkeng5p działa na 100%