Dlaczego praca z freelancerem jest bardziej opłacalna niż z agencją?

outsourcing

Freelancer vs firma zewnętrzna – podstawowe różnice.

Wiele firm decyduje się na zlecenie swoich projektów pracownikom zewnętrznych. Outsourcing daje możliwość zatrudnienia freelancera lub agencji. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące różnic między tymi opcjami. I dowiesz się, dlaczego zdalny specjalista jest lepszym wyborem.

Szczególnie małe i średnie firmy decydują się na zatrudnienie freelancera. Głównie dlatego, że pozwala to im oszczędzić czas i pieniądze. Wybór zdalnego specjalisty oznacza brak potrzeby tworzenia nowego miejsca pracy i zatrudniania osoby na stałe. 

Freelancer vs firma zewnętrzna – podstawowe różnice

Podstawową różnicą są finanse. W przypadku zatrudnienia freelancera płacisz jedynie za jego pracę. Jeśli zdecydujesz się na firmę, koszt jaki przyjdzie Ci ponieść, będzie wyższy. Agencje obliczają cenę za wykonanie projektu biorąc pod uwagę takie czynniki jak:

  • opłatę za biuro (między innymi czynsz za wynajem),
  • koszty eksploatacyjne,
  • zadanie wykonane przez pracownika,
  • praca account managera (osoby, która odpowiada za kontakt z Tobą jako zleceniodawcą).

To właśnie w kontekście ceny widać największą różnicę między freelancerem a zatrudnieniem firmy zewnętrznej. Przykładowo: stworzenie identyfikacji wizualnej Twojego produktu w przypadku zdalnego specjalisty może zamknąć się w kwocie 2 tysięcy złotych. Zlecenie tego firmie to nawet dwa razy większy budżet.

Pieniądze to nie jedyna różnica między zatrudnieniem freelancera a firmy zewnętrznej. Drugim dużym plusem na konto pracownika zdalnego jest zaangażowanie. Forma w jakiej pracuje i zarabia freelancer powoduje jego większe zaangażowanie w projekt. Nawet wykonując kilka prac naraz zdalny specjalista poświęca na każde z nich dużo uwagi. W przypadku firm zewnętrznych wykonujących nierzadko kilkadziesiąt zleceń w jednocześnie trudno o takie zaangażowanie.

To przekłada się nie tylko na wykonanie Twojego projektu, ale też ciąg pracy. Mamy tutaj na myśli formę kontaktu i czas w jakim przekazywane są poszczególne elementy zlecenia (lub jego całość). Jeśli zależy Ci na szybkim wykonaniu projektu, zdalny specjalista jest lepszym wyborem.

Dlaczego warto zatrudnić freelancera?

Część z zalet takiego wyboru poznałeś wyżej. Ale nie wszystkie. Pokażmy to na konkretnym przykładzie. Potrzebujesz wspomnianej wyżej identyfikacji wizualnej dla swojego produktu. Wśród freelancerów na naszym portalu dla pracowników zdalnych możesz znaleźć kilkuset specjalistów, którzy się tym zajmują. Różnią się oni umiejętnościami i stopniem rozbudowania portfolio. Dzięki temu możesz wybrać osobę w pełni odpowiadającą na Twoje potrzeby.

Sposób prezentacji freelancera na Freelancehunt pozwoli Ci szybko ocenić, czy to właśnie jest specjalista, który wykona projekt. Przedstawione są jego umiejętności, wizualna prezentacja portfolio, referencje jak również cenę (często w postaci widełek). Cztery elementy z których powstanie Twoja aplikacja mobilna.

Co ważne – freelancer skupia się na wykonaniu tego konkretnego projektu. Wie jakie są jego zadania, bo jest specjalistą w zakresie pisania aplikacji. Dodatkowo kontakt z nim jest prosty. Przy pomocy obszaru roboczego w serwisie Sejf (o którym zaraz nieco więcej) wymieniacie wiadomości. Bez pośredników w postaci account managera z firmy zewnętrznej. Prosto i szybko.

Jest jeszcze jedna zaleta wyboru freelancera, którą musisz znać. Przeglądasz jeden portal dla zdalnych specjalistów. Wszyscy są w jednym miejscu. Ich portfolio, umiejętności i referencje poznajesz dzięki kilku kliknięciom. W przypadku firm, które wykonują wspomnianą identyfikację wizualną, spędzisz wiele czasu na przeglądaniu ofert. Tego jakich zleceń się do tej pory podejmowali. 

Dlaczego wybór freelancera z Freelancehunt jest opłacalny?

To szybki i prosty sposób na znalezienie idealnego wykonawcy Twojego zlecenia. Wspomnieliśmy już o funkcjonalności związanej z prezentacją poszczególnych freelancerów. To nie wszystko. Gwarantujemy również bezpieczną formę współpracy.

Serwis Sejf – to nasze innowacyjne rozwiązanie. Jego działanie jest bardzo proste. Współpraca z freelancerem przy jego udziale przebiega w następujących krokach:

  1. Publikacja zlecenia.
  2. Wybór specjalisty spośród zgłoszonych freelancerów.
  3. Ustalenie warunków współpracy.
  4. Wpłacenie środków przeznaczonych na zlecenie.
  5. Wykonanie projektu.
  6. Otrzymujesz ten ostatni. Sprawdzasz czy zgadza się z założeniami. Akceptujesz, a freelancer otrzymuje zarezerwowane wcześniej pieniądze.

Koniec. Właśnie zakończyłeś swoje zlecenie. Serwis Sejf to jednak dużo więcej. Przeczytasz o tym na stronie bezpieczna transakcja

Reasumując, współpraca z freelancerem przy Twoim projekcie w porównaniu do firmy zewnętrznej będzie szybsza i tańsza. Gotowy produkt w pełni będzie odpowiadał zaprezentowanym przez Ciebie założeniom w zleceniu.