EBREX przedłużył kontrakt z Fordem na obsługę polskiego rynku do 2024 r.

0

Ebrex Polska przedłużyła umowę do 2024 roku na zarządzanie działaniami związanymi ze składowaniem części zamiennych Forda w Polsce. Centrum Dystrybucji Części znajduje się w Teresinie pod Warszawą w ProLogis Park Teresin, gdzie Ebrex Polska wynajmuje 10 700 m2 powierzchni magazynowej. 

Umowa między Ford Polska a Ebrex Polska obejmuje kompleksową obsługę logistyczną, od magazynowania i zarządzania zamówieniami, po obsługę posprzedażową polskich dealerów, oraz uzupełnianie asortymentu o około 16 000 części z centralnego magazynu Forda w Kolonii.

Współpraca między Ford i Ebrex w międzynarodowym transporcie, magazynowaniu i dystrybucji rozpoczęła się w 2006 roku. W najtrudniejszym, początkowym okresie dostaw części zamiennych na rynek rosyjski, jako dostawcy usług transportowych, firmie udało się zredukować koszty i czas dostawy.

„Umowa  dotycząca kompleksowej obsługi logistycznej dla Forda jest ważnym wyróżnieniem i daje nam motywację do dalszego rozwoju. Nasz przypadek pokazuje, że w przetargach dla dużych, międzynarodowych korporacji szanse na wygraną mają również mniejsi operatorzy. Trudna, dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku wymaga elastycznego podejścia, aby na co dzień spełniać oczekiwania klientów, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Stopniowo budujemy naszą pozycję rynkową, angażując wyszkolonych pracowników i indywidualnie podchodząc do wymagań klienta „- komentuje Arvid Meijer, Dyrektor Zarządzający w Ebrex Polska.

„Na decyzję o powierzeniu Ebrex Polska usług logistycznych miały wpływ takie czynniki jak wygranie polskiego przetargu, możliwości ograniczenia kosztów, zaangażowanie w doskonałą obsługę, elastyczność, szybkie i wydajne rozwiązania poprzez ‘płaską’ strukturę organizacji. Nie bez znaczenia było zaangażowanie kierownictwa firmy na wszystkich etapach współpracy”- powiedział Gerrit Hebmueller, menadżer działu zakupów w Ford of Europe.

„Nominacja nowego operatora logistycznego była ważną decyzją dla naszej firmy i pokazuje, że w ramach kontraktowania usług logistycznych, istnieje możliwość zachowania niezależności poprzez zmianę dostawcy. W Europie współpracujemy z kilkudziesięcioma firmami transportowymi, ale tylko z kilkoma operatorami logistycznymi, którzy są częścią naszej wspólnej rodziny Ford i dostawców 3PL. Przemysł motoryzacyjny, także w czasach zawirowań gospodarczych, musi docierać do każdego klienta zapewniając wysoką jakość rozwiązań technologicznych jak i  usług. Jesteśmy przekonani, że EBREX przyczyni się do wspólnego sukcesu będąc częścią strategii naszej firmy”- dodał Gerrit Hebmueller.

Czytaj również:  Problemy budowlanki - deficyt pracowników, zatory płatnicze i rosnące koszty