Ile kosztuje wynajem biura w Warszawie – Styczeń 2020

0
biura

Koszty wynajmu biura w Warszawie mogą być zróżnicowane. Zależą one od wielu czynników, m.in. od powierzchni, standardu wykończenia i wyposażenia. Najważniejszą kwestią jest jednak lokalizacja i to od niej w głównej mierze zależy koszt wynajęcia biura. Chodzi tu nie tylko o fakt, czy biuro znajduje się w mieście, czy poza jego granicami. Kluczowe znaczenie ma także dzielnica miasta, w jakiej znajduje się biuro. Jak kształtują się ceny wynajmu biur w Warszawie w 2020 roku? Poniżej można zapoznać się z kosztem wynajmu w poszczególnych dzielnicach.

Koszty wynajmu biura w Warszawie mogą być zróżnicowane. Zależą one od wielu czynników, m.in. od powierzchni, standardu wykończenia i wyposażenia. Najważniejszą kwestią jest jednak lokalizacja i to od niej w głównej mierze zależy koszt wynajęcia biura. Chodzi tu nie tylko o fakt, czy biuro znajduje się w mieście, czy poza jego granicami.

Kluczowe znaczenie ma także dzielnica miasta, w jakiej znajduje się biuro. Ceny wynajmu powierzchni biurowej w Warszawie w 2020 roku kształtują się w granicach 10-24 EUR w zależności od dzielnicy. Poniżej można zapoznać się z kosztem wynajmu w poszczególnych dzielnicach.

Aktualne Oferty Biur do wynajęcia w Warszawie: https://www.axiimmo.com/biura/region-warszawa/warszawa/

Warszawa Bemowo

Bemowo do jedna z zachodnich dzielnic Warszawy. Znajduje się ona raczej na uboczu miasta, ale dalej jest miejscem dobrze połączonym z centrum i innymi dzielnicami stolicy. Firmy wynajmujące biura w tym obszarze będą zadowolone z połączenia dobrej lokalizacji i spokojnej okolicy. Koszt wynajęcia biura w Warszawie w tym rejonie wynosi około 15-17 euro/m2.

Warszawa Białołęka

Średnia cena za wynajem biura na Białołęce wynosi ok. 10 euro/m2. Ta dzielnica jest najbardziej wysuniętą na północ częścią Warszawy. Powoduje to, że koszty wynajmu są niższe niż w dzielnicach znajdujących się blisko centrum. Okolica jest spokojna. Znajdują się w niej tanie lokale mieszkalne oraz miejsca, gdzie rozwija się działalność gospodarcza. Przykładem takiego miejsca może być Annopol Business Park I.

Warszawa Mokotów

Mokotów jest jedną z prestiżowych części miasta. Z jednej strony znajduje się tu wiele zieleni, a okolica jest spokojna. Z drugiej zaś lokalizacja Mokotowa pozwala na dobrą komunikację z centrum i innymi częściami Warszawy. W tym obszarze łatwo można znaleźć lokale biurowe do wynajęcia, a ich cena jest zróżnicowana i waha się od 10 do 17 euro/m2.

Warszawa Ochota

Ochota to bardzo ciekawa dzielnica Warszawy. Znana jest z tego, że jest obecnie najgęściej zaludnionym obszarem stolicy. Z kolei jej budownictwo jest bardzo zróżnicowane. Występują tu bloki z lat 60., kamienice i wille, ale też praktyczne przestrzenie biurowe jak Blue Office i Jerozolimskie Business Park. Wynajem biura w Warszawie w tym rejonie uważa się za dobry wybór, a cena za niego wynosi ok. 14-18 euro/m2.

Warszawa Praga-Północ

To dzielnica często niedoceniana, jeśli chodzi o powierzchnie biurowe, a szkoda. Dojazd do centrum jest bardzo dobry, a lokale biurowe w Warszawie znajdujące się w klimatycznych kamienicach mogą oczarować niejednego klienta. Cena za biura na Pradze-Północ wynosi około 11-18 euro/m2. Przykładem idealnego miejsca na biuro w Warszawie może być Mazovia Plaza.

Warszawa Praga-Południe

Jest równie dobrą lokalizacją do wynajęcia biura, co Praga-Północ. Ceny są bardzo zbliżone i także wahają się pomiędzy 11 a 18 euro/m2 powierzchni biurowej. Przykładem korzystnego miejsca na urządzenie biura może być lokal na Saskiej Kępie, dobrze skomunikowany z centrum, przestronny i wygodny.

Czytaj również:  15 tys. hoteli na świecie i 600 w Polsce. Następca Neckermann Polska startuje z ofertą wyjazdową

Warszawa Śródmieście

Śródmieście jest niewątpliwie prawdziwą dzielnicą biznesową Warszawy. Za dnia tętni w niej dynamicznie rozwijające się życie zawodowe. O komunikacji nie trzeba wspominać, bo jest idealna z innymi dzielnicami, ale też innymi miastami Polski. Na śródmieściu biur do wynajęcia jest dużo, a ich ceny są najwyższe w Warszawie – 19-24 euro/m2.

Warszawa Targówek

Targówek jest dzielnicą Warszawy leżącą w jej północnej części. Okolica jest spokojna, a sam obszar można podzielić na część przemysłową i mieszkaniową. W związku z tym na pewno można znaleźć tam lokal, który sprawdzi się jako biuro. Średnie ceny za wynajem biura na Targówku to ok. 13-16 euro/m2.

Warszawa Ursynów

Lokalizacja biura na Ursynowie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ceny są przystępne, bo koszt wynajęcia 1m2 biura w tym rejonie wynosi od 9 do 13,5 euro. Dzielnica ma dużo terenów zielonych, które docenią pracownicy. Plusem jest także wysoko rozwinięta infrastruktura i dobra komunikacja, którą gwarantuje metro. Inwestorzy zatem chętnie budują w tej okolicy lokale biurowe, np. Viking House, Light House, czy też Poleczki Business Park II.

Warszawa Wilanów

Choć Wilanów kojarzy się głównie z prywatnymi lokalami mieszkalnymi, to na tym obszarze można znaleźć ciekawe oferty biur do wynajęcia. Trzeba się jednak nastawiać, że najlepiej w roli komunikacji z Wilanowem sprawdzi się samochód. Jeśli interesuje nas zatem wynajem biura w Warszawie, w pięknej, spokojnej i prestiżowej okolicy, Wilanów będzie idealnym miejscem. Średni koszt wynajmu będzie wynosił ok. 12-15 euro/m2.

Warszawa Włochy

Włochy to dzielnica terenów zielonych, ale też nowych dynamicznie rozwijających się inwestycji. Warto wykorzystać ten moment i wynająć biuro w dobrej cenie (około 11-14 euro /m2). Może okazać się, że przestrzeń biurowa w Libra Business Centre B będzie szansą na dynamiczny rozwój.

Warszawa Wola

Jeśli priorytetem podczas wynajmu biura jest dobre połączenie z centrum i rozsądna cena, warto zdecydować się na wynajem biura na Woli. Ceny wynajmu wahają się w granicach 14-21 euro/m2, ale rekompensuje je dobre połączenie z centrum i wygodne przestrzenie, jak te dostępne np. w Warsaw UNIT przy Rondzie Daszyńskiego.

Warszawa Żoliborz

Żoliborz kojarzy się głównie z przyjemnymi, niewielkimi osiedlami mieszkalnymi dobrze skomunikowanymi z centrum. Jednak może być on idealnym miejscem na biuro w spokojnej okolicy, ale blisko centrum. Ceny też znajdują się raczej w połowie stawki, gdyż ich średnia wynosi ok. 13-18 euro/m2.

Od czego zależy koszt wynajmu biura w Warszawie?

Jak już można było przeczytać wcześniej, koszt wynajmu biura w stolicy zależy przede wszystkim od jego lokalizacji, czyli przede wszystkim od tego, w jakiej dzielnicy się znajduje. Są jednak także inne czynniki mające wpływ na cenę wynajmu. Należą do nich:

  • lokalizacja w stosunku do punktów komunikacji, np. stacji metra, przystanku itp.
  • stan i wiek budynku, w jakim znajduje się biuro,
  • poziom wykończenia budynku, czyli standard wnętrza,
  • obecność wyposażenia w biurze oraz jego poziom,
  • dostępność zaplecza socjalnego oraz jego poziom,
  • powierzchnia biura.

Przeczytaj również artykuł: Jak wynająć biuro?

Podsumowując, koszt wynajmu biura zależy przede wszystkim od jego lokalizacji. Jednak nie można zapomnieć, że inne czynniki także mają wpływ na cenę.